تاسیس میز تهران و سئول در سازمان توسعه تجارت ایران و کره جنوبی

رییس سازمان‌ توسعه تجارت ایران و رییس مرکز تجارت و سرمایه‌گذاری کره جنوبی (کترا) با تبیین چارچوب فعالیت مشترک شرکت‌های ایرانی و کره‌ای، با تاسیس میز تهران و سئول موافقت کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، قرار است این میزها با هدف آشنايي بيشتر تجار از ظرفيت ها و نيازهاي دو كشور و پاسخگويي و راهنمايي به آنان در سازمان هاي توسعه تجارت دو كشور تشكيل شود. مجتبی خسروتاج که در راس هیاتی تجاری به کره‌جنوبی رفته بود در دیدار با «سئو کیم جائه هونگ» در تشریح سياست‌ همکاری‌های مشترک شرکت‌های ایرانی و کره‌ای، گفت: تشكيل مراكز تحقيق و توسعه مشترك با شركت‌هاي كره‌اي و همكاري در توسعه صادرات كالاهاي توليدي با نام و نشان شركت‌هاي كره‌اي از جمله خواسته های ایران در توسعه تجارت با کره جنوبی است. وی در عین حال خاطرنشان کرد:  توسعه سهم ایران در مونتاژ كالاهاي توليدي، معرفي و بكارگيري قطعات توليدي در زنجيره تامين كالا توسط شركت‌هاي كره‌اي از دیگر مواردی است که باید مورد توجه شرکت‌های کره‌ای قرار بگیرد. خسروتاج با تاکید بر اینکه ایران ظرفیت‌های تولیدی فراوانی دارد، اظهار داشت: سرمايه‌گذاري مشترك و توسعه صنعت قالب‌سازي به ویژه در توليد محصولات خانگي از مواردی است که تاکنون مغفول مانده و باید سیاست‌‌های آتی همکاری دو کشور با تاکید بر آنها تدوین شود. وی با بیان اینکه عمل به این سیاست‌ها براي داشتن روابط پايدار و با ثبات اقتصادي میان دو کشور ضروری است، تصریح کرد: شركت‌هاي كره‌اي علاقمند به كار با ايران بايد در چارچوب این سياست‌ها حركت كنند. رییس سازمان توسعه تجارت افزود: قرار است میز کشوری با هدف آشنايي بيشتر تجار از ظرفيت‌ها و نيازهاي دو كشور و پاسخگويي و راهنمايي آنها در سازمان‌هاي توسعه تجارت ایران و کره تشكيل شود. وی برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور را از دیگر موضوعات مورد پیگیری در کره دانست و یادآور شد: سئول پايتخت جمهوري كره در بهمن ماه سال جاری ميزبان وزير صنعت، معدن و تجارت ايران براي برپايي دوازدهمین كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور خواهد بود. قائم مقام وزیر صنعت با اشاره به شرایط سرمایه‌گذاری در ایران اضافه کرد: در این سفر تلاش کردیم تا مزیت‌ها و ویژگی‌های تولید و سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های بزرگ کره‌ای در ایران را تشریح و از آنها برای فعالیت در ایران دعوت کنیم. خسروتاج همچنین از اعزام هیات تجاری ایران به کره خبر داد و گفت: در دیدار با رييس هييت مديره انجمن شركت‌هاي وارداتي كره، مقدمات اعزام هياتي از صادركنندگان بخش خصوصي ايران براي سفر به این کشور فراهم شد که با هدف بازاريابي كالا براي صادرات و همزمان با اجلاس كمسيون مشترك اقتصادي دو كشور صورت خواهد پذیرفت. در سفر مجتبي خسروتاج قايم‌مقام وزير صنعت و رييس سازمان توسعه تجارت ايران به کره، محسن صالحي‌نيا معاون وزير صنعت در امور صنعتي و هیاتی تجاری از تجار و فعالان اقتصادی ایران او را همراهی کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، ایران و کره جنوبی  تاکنون یازده اجلاس کمیسیون مشترک تجاری را برگزار کرده‌اند که آخرین آنها اسفند سال 94 در تهران برگزار شد. لازم به ذکر است مسئولان ایرانی در دیدار با همتایان کره‌ای خود همواره خواستار تغییر نگاه کره جنوبی به ایران به عنوان یک بازار مصرفی شده‌‌اند و بر سرمایه‌گذاری مستقیم و انتقال تکنولوژی کره‌ به ایران تاکید کرده‌اند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :