• خانه
  • 0
  • هجمه‌های طب سنتی،مصرف لبنیات راکاهش داد،برای خرید لبنیات به مردم یارانه بدهید1

هجمه‌های طب سنتی،مصرف لبنیات راکاهش داد،برای خرید لبنیات به مردم یارانه بدهید

alternative title

هجمه‌های طب سنتی،مصرف لبنیات راکاهش داد،برای خرید لبنیات به مردم یارانه بدهید

پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز:عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی خاطر نشان کرد: قیمت لبنیات باید در کشور کنترل شود و در صورت امکان برای اینکه با قیمت مناسب‌تری در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد سوبسید به آن تعلق گیرد.گلبن سهراب در گفت‌وگو ، درباره دلایل کاهش مصرف لبنیات، گفت: کاهش مصرف لبنیات چند دلیل عمده دارد نخست افزایش قیمت لبنیات در سال‌های اخیر و دوم هجمه‌هایی که طب سنتی درباره مصرف لبنیات در کشور ایجاد کرد.وی ادامه داد: در طب سنتی لبنیات طبع سرد دارد از این‌رو نباید استفاده شود، در صورتی که ارزش غذایی لبنیات بالاست و منبع پروتئین، کلسیم و ویتامین گروه های B است. حتی اگر کسی باور دارد که طبع لبنیات سرد است باید آموزش داده شود تا بحث سردی آن را مرتفع کند. با توجه به اینکه لبنیات ارزش غذایی خیلی بالایی دارد در واقع ما با عدم استفاده یک منبع خیلی غنی غذایی را از دست می دهیم.
این استاد دانشگاه درباره خواص یک لیوان شیر، تصریح کرد: یک لیوان شیر 12 گرم پروتئین دارد که پروتئینش از ارزش بیولوژیکی خیلی بالایی برخوردار است. در عین حال منبع خیلی خوبی از ویتامین های گروه B است و همین طور منبع سرشار کلسیم ما با مصرف یک لیوان شیر که حدود 120تا 150 کالری براساس میزان چربی اش دریافت می‌کنیم مواد مغذی خیلی زیادی وارد بدنمان می‌شود.سهراب در ادامه تصریح کرد: حذف لبنیات از سبد غذایی خانوارها تعاقب زیادی دارد. خیلی سخت است که ما بتوانیم با یک منبع غذایی این همه مواد مغذی را یکجا تامین کنیم بنابراین با حذف لبنیات احتمال سوء تغذیه پروتئین و همینطور اختلال رشد در کودکان و احتمال پوکی استخوان افزایش خواهد یافت.وی برای افزایش مصرف لبنیات پیشنهاد داد: قیمت لبنیات در کشور باید کنترل شود و در صورت امکان برای اینکه با قیمت مناسب‌تری در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد سوبسید به آن تعلق گیرد.این استاد دانشگاه افزود: یک بحث خیلی مهم بحث فرهنگ سازی و آموزش است که در واقع از کانال‌های مختلف بحث آموزش باید پیگیری شود. بخاطر رشد سریع شبکه‌های اجتماعی مردم از منابع خیلی غیر معتبر خبر دریافت می‌کنند و فیلم های مختلف در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود در ارتباط با مضراتی که لبنیات می‌تواند داشته باشد و در مقابلش یک قدرت قوی، معتبر و مرجع نمی‌بینیم که به صورت علمی پاسخگو باشد.
وی تصریح کرد: این اخبار باید به صورت کاملا کارشناسی شده به مردم اطلاع رسانی شود و مطالب علمی در اختیار مردم قرار داده شود.

  • اشتراک در:
  • برچسبها:
 logo  پایگاه-خبری-سرزمین-پویا-نیوز+محصولات

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

https://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title