Loading پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز

اختلاف قیمت عجیب خودرو در بورس و بازار

alternative title

اختلاف قیمت عجیب خودرو در بورس و بازار

نظارت دقیق‌تر در بورس کالا مانع افزایش بی رویه قیمت خودرو می شود در حالی که در خارج از بورس امکان سودهای بادآورده برای دلالان وجود دارد.
به گزارش سرزمین پویا،دیروز ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی و فیدلیتی متعلق به بهمن موتور روی تابلو معاملات بورس کالا رفتند و در مجموع با تقاضای ۳ هزار و پانصدی مواجه شدند.
۲۲ اردیبهشت حسن الهیاری مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت در نامه‌ای با عنوان درخواست تجدید نظر در فرآیند پذیرش خودرو به مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرده بود که باید از عرضه خودرو در بورس کالا ممانعت شود.
اما بعد از گذشت ۶ روز از این نامه اولین عرضه خودرو در بورس کالا رقم خورد. در نخستین روز از عرضه خودروی کارا در بورس کالا، ۱۰۳ دستگاه از این خودرو شامل ۵۸ دستگاه کارا دو کابین و ۴۵ دستگاه کارا تک کابین در تالار خودرو بورس معامله شد.
بعد از آن نیز دو خودروی فیدیلیتی و دیگنیتی هم در بورس کالا پذیرش شدند. در نهایت ۱۸ خرداد عرضه خودرو در بورس کالا به دستور معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت، متوقف شد و تصمیم نهایی آن به شورای عالی بورس واگذار شد.
در بیست و یک تیر محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در توئیتی نوشت: شورای عالی بورس و اوراق بهادار، امروز عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صمت مصوب کرد. بنابر این مقرر شد برخی کلاس‌های خودرویی با هماهنگی وزارت صمت به طور کامل در بورس کالا عرضه شوند.
حالا این معاملات از سر گرفته شده و به گفته مدیر عامل بورس کالا نسبت تقاضا به عرضه حدود ۵۸۱ درصد ثبت شده است.د رابطه با عرضه خودرو در بورس کالا و شرایط آن کارشناسان حوزه بورس کالا نکاتی را مطرح کردند.
مهدی بیات منش گفت: باتوجه به شرایط خاص بازار خودرو در داخل ایران، دیروز خودروهای خاصی در بورس کالا عرضه شدند خودروهایی که به اصلاح خیلی پرتیراژ نیستند نکته مهم معاملات خودرو در بورس کالا تفاوت قابل توجه قیمت بازار آزاد و نرخ کشف شده بر روی تابلوی شفاف بورس بود به طوری که نرخ‌های کشف شده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد با بازار آزاد اختلاف داشتند که این یعنی به خریداران نفع می‌رسد. به طور مثال خودروی دیگنیتی با قیمت میانگین یک میلیارد و ۳۳ میلیارد تومان کشف نرخ شد در حالی که اگر در بازار آزاد نگاهی داشته باشیم نرخ آن بیش از یک میلیارد و سیصد هزار تومان است.

  • Follow us
 معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران: درمان سقط‌ مکرر به خدمات بیمه‌ای اضافه شد  احکام جدید بازنشستگان شهریورماه صادر می‌شود

0 نظر

ارسال نظرات شما

علی پروین امور بانکی پیشکسوتان کهن پرسپولیس را به بانک تعاون سپرد
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن:داشتن صدهاخانه اشکال ندارد؛خالی ماندن اشکال دارد
صفحه3روزنامه الکترونیکی سرزمین پویا منتشر شد
تالار اهورا
رستورانهای حاج محسن
تالار مجلل اهورا

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title