۸۵ درصدازمبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند

alternative title

۸۵ درصدازمبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند

رئیس‌کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان گفت: هزار ویروس حداقل باید وارد سیستم تنفسی ما بشود تا بیماری کرونا بروز کند که ظرف یک دقیقه حرف زدن ما 200 ویروس منتقل می شود.به گزارش سرزمین پویا نیوزاز اصفهان،عباسعلی جوادی اظهار کرد: اطلاعات کنونی ما در مورد ویروس کرونا با اسفندماه تفاوت کرده است، در اسفند نمی‌دانستیم که عمده راه انتقال ویروس چیست برای همین هزینه های زیادی برای سمپاشی و شست و شو انجام شد. وی ادامه داد: شاید سطوح چندان در انتقال ویروس کرونا نقش عمده نداشته باشد و فقط با جلوگیری از راه تنفسی و شستن دست ها جلوی انتقال گرفته می شود. رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان افزود: هزار ویروس حداقل باید وارد سیستم تنفسی ما بشود تا بیماری کرونا بروز کند که ظرف یک دقیقه حرف زدن ما 200 ویروس منتقل می‌شود.وی با اشاره به اینکه وقتی با شدت، تنفس و عطسه و سرفه می کنیم می توانیم مقدار زیادی گرفتاری در افراد ایجاد کنیم. دست، ویروس را در خود نگه نمی دارد و فقط در صورت لمس بینی و دهان با دست راه آلودگی ایجاد می شود. جوادی افزود: به خاطر همین موضوع می گوییم شستن دست بسیار مهم است، در اسفندماه می گفتیم 20 ثانیه باید دست ها شسته شود اما اکنون فقط شستن دست با آب و صابون کفایت می کند.
انتقال ویروس کرونا فقط از راه هوا
رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان ادامه داد: راه ورود این ویروس، چشم، دهان و بینی است، حتی اگر قسمت وسیعی از بدن زخم هم باشد ویروس به آن نمی چسبد چرا که ویژگی این ویروس به گونه ای است که به بخش‌های مخاطی بدن می‌چسبد و این بخش ها فقط در این سه عضو بدن وجود دارد. وی تصریح کرد: ویروس یک ژنوم است؛ یعنی از کنار هم قرار گرفتن چندین ژن ایجاد شده است، برعکس اینکه میکروب می‌تواند در محیط بیرون خانه رشد کند ویروس به هیچ وجه در محیط خارج بدن نمی‌تواند رشد کند و حتما باید برای رشد داخل یک سلول قرار گیرد، بنابر این اگر ویروس کرونا قادر به ورود به بدن انسان نباشد، قادر به تکثیر هم نیست. جوادی افزود: آلودگی لباس ها با ویروس کرونا هم ظرف شش ساعت از بین می رود. در مجموع باید با این ویروس کنار بیاییم و فقط راه های ورود آن به بدن را ببندیم. وی اظهار کرد: آزمایشات نشان داده انتقال ویروس فقط از راه هواست که آن هم دو نوع دارد؛ یکی از طریق دهان منتشر می‌شود و دیگر اینکه اگر قطرات ریزی که در هوا وجود دارد، آلوده به این ویروس باشد به بدن منتقل می شود.
شهرداری اجازه ندهد فاصله بین مردم کمتر شود
رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان افزود: ویروس خیلی نمی تواند در هوا بماند مگر اینکه همراه با قطرات تنفسی باشد. وی افزود: اگر دو نفر ماسک داشته باشند و یکی هم مبتلا باشد امکان انتقال کمتر از یک درصد است، اما اگر گیرنده ماسک داشته باشد امکان 5 تا 10 درصدی برای دریافت ویروس وجود دارد و اگر فقط افرادی که بیمار هستند ماسک بزنند، به راحتی می توان ویروس را کنترل کرد.جوادی تصریح کرد: 85 درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند و ویروس از طریق این افراد منتقل می شود. وی در مورد اقدامات شهرداری هم اظهار کرد: شهرداری اجازه ندهد که فاصله بین مردم کمتر شود تا جلوی انتقال دهان به دهان گرفته شود، نشستن تعداد زیاد در پارک ها یکی از مشکلات کنونی است و باید بررسی شود که آیا می توان فقط از پارک ها برای عبور مردم استفاده کرد و اجازه نشستن داده نشود.رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای شهر اصفهان گفت: وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس در همه جای دنیا جزو بیشترین موارد منتقل کننده آلودگی است. ما به عنوان مدیریت شهری سه وظیفه در این راستا داریم؛ یکی تبیین موضوع برای استفاده مردم از ماسک، دوم منع تجمعات و سوم اینکه در وسایل حمل و نقل عمومی اجازه انتقال را ندهیم.

  • اشتراک در:
 سقف وام مشاغل خانگی ۵۰ میلیون تومان شد  0

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

https://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title