بی خیالی دولت در کمال آرامش

alternative title

بی خیالی دولت در کمال آرامش

بار دیگرعضوی از دولت جدا شد و ناگفتنی های زیادی به میان آمد. وزیر بهداشت که می توان از موفق ترین وزرای دولت تدبیر و امید از او نام بردرا می توان به عنوان فردی کم حاشیه و متعادل و نمونه ای از شایسته سالاری در سیستم مدیریت دولتی نامید.اما چه شده که اینگونه وی بر افروخته شده که سخنانی معنی دار را بیان می کند ؟نکته مهم ایشان عمدی بودن و نارضایتی تراشی مردم از سوی دولت را افشاگری کرده است و وجود تصمیماتی که منجر به اعتراض مردم شود را از دلایلی که استعفا داده نامیده است.
در ماه های گذشته نیز از این دست سیاست های دولت کم گفته نشده است قطعا یا تصمیم جمعی از سران نظام در پس موضوع وجود دارد و سیاستی دنبال می شودکه الان نمی شوداز آن رمزیابی کرد و یا اینکه واقعا دولت به دنبال اهداف دیگری غیر از خدمت به مردم فکر می کند ؟تقریبا در این ده ماه اخیر که اوج نابسامانی های تصمیم گیری در دولت نمایان شده است و به اوج خود رسیده است تصمیمات دیر هنگام ، تصمیمات زود هنگام ، تصمیمات غیر کارشناسی ، تصمیمات متکی بر نظر شخص علیرغم ظاهر خرد جمعی همه و همه در مباحث مختلف تکرار شده است به خصوص مسائل اقتصادی کشور که تمامی فشار آن را مردم تحمل می کند .
کم کم به خودمان شک میکنیم که شاید آنقدر مبهوت هنرنمایی های دولت شده ایم که قدرت تشخیص نداریم ؟! یا اینکه سر آن منتظر آن هستیم تا شاید مجلس استیضاح رئیس دولت را کلید بزند، با هر معیار و مدل کارشناسی اگر عملکرد دولت را در اقتصاد بررسی کنیم. جز نمره مردودی و غیر قابل جبران نمی توان نمره دیگری به آن داد، سکوت محض و یا بهتر از آن بتوان واژه ای یافت و گفت بی خیالی دولت در کمال آرامش جدای از سختی های اقتصادی که به مردم تحمیل کرده است روان مردم رانیز پریشان کرده است.امروز قصاب محل ، می داند و فریاد می زند که آقای دولت صدور دام را ممنوع کرده اید اما کامیون کامیون دام زنده به صورت قاچاق خارج می شود آیا نمیتوانید جلوی آن را بگیرید ؟!موضوع یک چمدان و یک کانتینر نیست دام زنده که آن را نمیتوان در لایه های مختلف پنهان کرد جلوی چشممان خارج می شود آن وقت دولت از کشور رومانی دام زنده وارد میکند و از قرقیزستان گوشت منجمد ؟! معلوم نیست چه سیاستی دنبال می شود گوشت های برزیلی ماه هاست در بندر کشورمان منتظر ترخیص هستند و بلاتکلیفی در ما و تفاوت نرخ ارز همچنان بازار مصرف را به سمت گران شدن روزانه می برد و آقایان حاضر نیستند که مشکل را حل کنند به قول دکتر هاشمی آیا غیر از این است که می خواهند مردم را به خیابان بیاورند ؟! این چه سلوکی است که در اعتدال و تدبیر و امید نهفته است ؟!
مردم امروز باید این سوال را از نمایندگان خود در مجلس بپرسند که اگر دولت تدبیر و امید موفق بوده خروجی آن کجاست ؟و اگر نبوده و این وضعیت اسفناک به وجود آمده را شاهد هستیم چرا نمایندگان اقدامی نمی کنند ؟
هر روز مردم به مسائل حاشیه ایی سرگرم شده اند !روزی از خودکشی دختری در دفتر خصوصی یک نماینده مجلس ! روزی گردنکشی نماینده ای برای یک نگهبان !!
روزی مدرک تحصیلی ؟! روزی دعواهای وزیر و مدیر معذول وافشاگری های پس از آن ؟!
تمامی اینها چه فایده ای به حال این ملت داشته است ؟!
مردم در تهیه نان شب محتاج شده اند و ما کشمکش این که چه کسی گفته فلان شبکه فیلتر شود و یا نشود سرگرم شده ایم ؟! ظاهرا تمامی افشاگری ها؛ تلنگرها، روشن گری ها ، خیانت ها ،کم کاری ها که بیان می شود همانند واکسن دولتمردان را به جای اصلاح قوی تر کرده است.

  • اشتراک در:
 ویژه آمل  سرزمین پویا 23 دی ماه منتشر شد

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

https://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title