Loading پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز

سیف همچنان ممنوع الخروج است

alternative title

سیف همچنان ممنوع الخروج است

به گزارش سرزمین پویا، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی و مشکلات این شرکت‌ها و همچنین تخلفات رخ داده در واگذاری فروشگاه رفاه به بخش خصوصی گفت: در واگذاری‌ها پرونده‌هایی تشکیل می‌شود اما گاهی مکانیزمی که باید رعایت شود رعایت نمی‌شود. در مورد موضوع تخلفات واگذاری فروشگاه رفاه هم سازمان بازرسی ورود کرده است اما نتیجه آن هنوز مشخص نیست.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده خودروها گفت: چند پرونده تشکیل شده و دو مدیرعامل از شرکت‌های تویوتا و رنو بازداشت شده‌اند و پرونده‌ای که به تهران احاله شده بود، در حال رسیدگی است.

خبرنگاری با اشاره به محکومیت چند متهم فساد ارزی پرسید آیا در این راستا اتهاماتی برای آقای سیف اثبات شده است و آیا بازداشت سه نفر از مدیران بانک مرکزی شاغل در دوره او صحت دارد؟ محسنی‌اژه‌ای در پاسخ گفت: در رابطه با بانک مرکزی سه پرونده تشکیل شده است. یکی از پرونده‌ها مربوط به شکایت یکی از سمن‌ها از بانک مرکزی بود که از بانک مرکزی و برخی از اعضای شرکت های تعاونی شکایت مطرح و پرونده تشکیل شده است. گزارشی هم از سوی مجلس در رابطه با رئیس کل سابق مطرح است که هنوز به دادگاه ارسال نشده است. پرونده دیگری در رابطه با توزیع خارج از مقررات در رابطه با توزیع اسکناس ارز است و افرادی از جمله معاون بانک مرکزی و سالار آقاخان مطرح شده است که در این پرونده برای پنج نفر از جمله معاون ارزی و سالار آقا خان کیفرخواست صادر شده است.

وی افزود: افرادی هم اخیرا بازداشت و احضار شدند که یکی از آنها مدیر کل قسمتی از بانک مرکزی است که این فرد به اتهام مالی بازداشت است و دو نفر هم تحت تعقیب هستند. سیف همچنان ممنوع الخروج است و در شکایت های مذکور، پرونده‌ای هم این فرد دارد.

محسنی اژه‌ای در ادامه در خصوص آمار اخیر پرونده‌های مهریه گفت: اگر کسی به پرداخت مال مانند مهریه محکوم شود و قادر به پرداختش نباشد، به زندان محکوم می‌شود که با ارسال درخواست اعسار از زندان خارج می‌شود. اگر شک داشته باشیم فردی دارایی دارد و درخواست اعسار کند، به زندان نمی‌رود و پرداخت مهریه اقساطی می‌شود. حال اگر فردی به پرداخت یک سکه ملزم شده باشد و با توجه به گران شدن قیمت سکه توانایی پرداخت همان یک سکه را هم نداشته و قاضی نیز درخواست بازداشت او را صادر کرده باشد، طبق دستور رئیس قوه قضاییه باید این افراد آزاد و پرداخت سکه برایشان قسط بندی شود و هر سه ماه یک بار یک سکه پرداخت کنند.

وی افزود: در زمان تعیین مهریه برخی پرداخت هزاران سکه را تقبل می‌کنند که این ارقام منطقی نیست و نیاز است، قانون اصلاح شود.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه در شرایط فشار دشمن باید مراقب برخی سوءاستفاده‌ها باشیم، گفت: در یک مورد برخی با کمک و تبانی جایگاه داران ۸۴ میلیون لیتر سوخت قاچاق کرده‌اند و در برخی استان‌ها از جمله فارس و قم و لرستان چند نفر بازداشت شدند.

منبع: ایسنا

  • Follow us
 تلگرام‌های فارسی؛ مجاز یا غیرمجاز؟  مشاغل خدماتی روز به روز جذاب‌تر می‌شوند

0 نظر

ارسال نظرات شما

علی پروین امور بانکی پیشکسوتان کهن پرسپولیس را به بانک تعاون سپرد
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن:داشتن صدهاخانه اشکال ندارد؛خالی ماندن اشکال دارد
صفحه3روزنامه الکترونیکی سرزمین پویا منتشر شد
تالار اهورا
رستورانهای حاج محسن
تالار مجلل اهورا

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

http://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

http://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title