• خانه
  • دسته‌بندی نشده
  • رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد واریز 7 هزار و 800 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در 5 ماه0

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد واریز 7 هزار و 800 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در 5 ماه

alternative title

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد واریز 7 هزار و 800 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در 5 ماه

به گزارش خبرنگار سرزمین پویا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در پنج ماهه نخست امسال و در بخش مالیات بر ارزش افزوده، حدود هفت هزار و 800 میلیارد تومان عوارض وصول و به حساب شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور واریز شده است.
سید کامل تقوی نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور امروز سه شنبه 20 شهریورماه در نشست خبری که با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی برگزار شد، گفت: مجموع وصولی مالیات بر ارزش افزوده در این پنج ماهه ابتدایی امسال نیز رقمی در حدود 17 هزار و 500 میلیارد تومان بوده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان مرداد ماه 1397، بالغ بر 262 هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض دریافت شده که از این مبلغ، حدود 89 هزار میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها ودهیاری های سراسر کشور واریز شده که صرف هزینه های عمرانی شهرها و روستاها شده است.
تقوی نژاد اضافه کرد: تنها در 5 ماهه نخست سال جاری، بالغ بر 7 هزار 800 میلیاردتومان به حساب شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور واریز شده است.
تقوی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک چهارم بودجه شهرداری ها و دهیاری های سراسر کشور متاثر از عوارض ارزش افزوده می باشد، عنوان داشت: از ابتدای اجرای قانون تا پایان مرداد سال 97، توسط سازمان امور مالیاتی کشور، بیش از 18 هزار و 787 میلیارد تومان در قالب عوارض در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است که تنها 1190 میلیارد تومان در 5 ماهه نخست سال 1397 واریز گردیده است.
تقوی نژاد بیان کرد:از ابتدای طرح سلامت 14400 میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته ، در 5 ماهه سال جاری دو هزار و دویست میلیارد تومان به طرح سلامت اختصاص پیدا کرده است.
تقوی نژاد در ادامه بیان داشت:در سال جاری 4863113فقره اظهارنامه به صورت 100% الکترونیکی دریافت شده است.
وی گفت:میزان درآمد پیش بینی شده در سال جاری 112432 هزار میلیارد تومان می باشد که نسبت به سال گذشته 13% رشد داشته است.
ایشان خاطر نشان کرد که تراکنش های بانکی بالای 5 میلیارد تومان نیز مورد رسیدگی قرار می گیرد.سال گذشته نیز 605 تراکنش مورد رسیدگی قرار گرفت و 12 هزار میلیارد تومان مالیات در نظر گرفته شد.

  • اشتراک در:
 دلار آزاد چند؟  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد واریز 7 هزار و 800 میلیارد تومان عوارض به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در 5 ماه

0 نظر

ارسال نظرات شما

0

alternative title

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در تلگرام دنبال کنید

https://t.me/sarzaminpooya

ما را در توییتر دنبال کنید

#tee

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

https://instagram.com/sarzaminpooya

ما را در آپارات مشاهده کنید

https://www.aparat.com/sarzaminpooya

عناوین اصلی

  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
  • alternative title
image title here

Some title