شهرک صنعتی چاپ احداث می‌شود

رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران گفت: به دنبال احداث شهرک صنعتی چاپ هستیم که امیدواریم امسال بتوانیم کار را کلید بزنیم.
حمیدرضا طاهری آشتیانی گفت: بخش عمده‌ای اصحاب صنعت چاپ در تهران مستقر هستند بنابراین برای گسترش فعالیت نیاز به امکانات صنعتی داریم که بر همین اساس به دنبال احداث شهرک صنعتی چاپ هستیم تا فعالان حوزه چاپ که اغلب در فضاهایی با ابعاد نامناسب و محروم از خدمات صنعتی مانند برق و… مشغول به کار هستند، بتوانند در یک شهرک تخصصی به فعالیت خود ادامه دهند. همچنین با تجدید یا تجمیع سرمایه گذاری می‌توانند صنف کاری خود را گسترش دهند.
وی افزود: در مذاکرات اولیه برای احداث شهرک صنعتی چاپ زمینی به ابعاد ۴۰۰ هکتار پیشنهاد شد که می‌تواند به ۱۶۰۰ هکتار نیز گسترش یابد. متولی نیز دفتر امور چاپ، شرکت شهرک‌های صنعتی وزارت صمت و شرکت تعاونی چاپخانه داران هستند.
رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران در مورد اهداف احداث این شهرک گفت: ایجاد فضای مساعد برای ارتقا، تمرکز و تجمیع فعالیت‌ها، افزایش توانمندی واحدها و ارائه امکانات ساده‌تر، ارزان‌تر و پویاتر به واحدهای تولیدی از جمله اهداف تأسیس شهرک است. همچنین می‌توان با استفاده از طرفیت‌های گمرک در این شهرک، صادرات را نیز تسهیل کرد.
طاهری تصریح کرد: دست اندرکاران صنعت چاپ در حوزه نشر و بسته بندی و… می‌توانند در این شهرک مستقر شوند. اما به هر حال وقتی به مرحله سرمایه گذاری برسیم مدعوین و سهامداران و تمام کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری جدید هستند می‌توانند در این شهرک حضور یابند.
وی تاکید کرد: امیدواریم امسال با پی گیری امور مربوطه، به حداقل‌هایی از احداث شهرک صنعتی چاپ برسیم و کار را کلید بزنیم.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران در ادامه با بیان اینکه بخشی از ماشین آلات و مواد اولیه از طریق واردات تأمین می‌شود که میزان دقیق آن مشخص نیست، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های صنایع چاپ تأمین مواد اولیه وارداتی است که تاکنون ارتباطات خوبی شکل گرفته است.

1402/6/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :