۲۲۴۴ بدهکار مهریه در زندان هستند

رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور گفت: اکنون ۱۲ هزار و ۶۵۰ زندانی جرایم غیر عمد در زندان به سر می‌برند که از این تعداد ۲۲۴۴ نفر بدهکاران مهریه و ۱۸۳ نفر هم بدهکاران نفقه هستند.
سید اسدالله جولایی تصریح کرد: امسال نیز سه هزار و ۲۷۴ زندانی جرایم غیر عمد از زندان آزاد شدند که از این تعداد ۳۱۴۲ نفر مرد و ۱۳۲ زن بودند.
وی با بیان اینکه طلبکاران همواره در خط مقدم برای آزادی زندانیان با ستاد دیه همکاری دارند، افزود: مبلغ بدهی مددجویانی که از ابتدای سال آزاد شدند، حدود ۴۲۰۰ میلیارد تومان بود که در نتیجه تلاش‌های کمیته‌های صلح و سازش، طلبکاران از ۲۳ درصد طلب خود گذشت کردند.
رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور گفت: حدود ۹۸ درصد زندانیان آزاد شده، بدهکاران مالی بودند و آمار بدهکاران ناشی از تصادفات فوتی و جرحی کاهش بسیار محسوس و اکنون تقریبا به صفر رسیده است و با اصلاح قانون به جای اینکه تعداد ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار زندانی در زندان باشند فقط ۱۲ راننده در زندان هستند.
جولایی ادامه داد: اکنون ۱۲هزارو ۶۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان به سر می‌برند که از این تعداد ۲۶۹ زن و ۱۲هزارو ۱۸۱ مرد هستند.
وی اظهارداشت: اکنون عمده زندانیان جرایم غیر عمد، بدهکاران و محکومان مالی هستند که تعداد آنها ۹۹۵۱ زندانی است و از این تعداد ۲۲۴۴ نفر بدهکاران مهریه هستند و پیگیری‌های در کمیسیون قضایی برای رفع مشکل این زندانیان انجام شده است همچنین بدهکاران نفقه هم ۱۸۳ نفر بودند که همه این موارد غیر عمد و غیر کلاهبرداری بود.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، جولایی افزود: هموطنان که تا به امروز از این فیض محروم بوده یا تمایل مشارکت مجدد در پیوستن به پویش مردمی ویژه عزاداری حضرت سیدالشهداء را دارند، می‌توانند برای مشارکت در پویش « به برکت این بیرق» که از ابتدای محرم الحرام با هدف آزادی حداکثری ۳۸۰۰ بدهکار مالی تشکیل شده و تا اربعین حسینی ادامه خواهد داشت، با مراجعه به پایگاه ستاد دیه کشور به نشانی www. ipro.ir به صورت آنلاین یا با استفاده از شماره کارت و حساب‌های درج شده در صفحه نسبت به اهداء مبالغ خود برای این منظور اقدام کنند.

1402/5/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :