قیمت اتوبوس زیرخاکی داخلی به ۲۵ میلیارد تومان رسید/ امکان خرید بلیت لحظه آخری نیست


مدیرعامل اتحادیه تعاونی شرکت‌های مسافری با بیان اینکه اتوبوس زیرخاکی تولید داخل به 25 میلیارد تومان رسیده‌، گفت: ناوگان حمل و نقل مسافربری دو سال گذشته 15هزار و 500 دستگاه بود که امروز به کمتر از 6 هزار و 500 دستگاه رسیده است.
احمدرضا عامری درباره وضعیت ناوگان اتوبوسی کشور و دلیل کاهش عرضه بلیت اتوبوس اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل مسافربری دو سال گذشته 15هزار و 500 دستگاه بود که امروز به کمتر از 6 هزار و 500 دستگاه رسیده است.
وی ادامه داد: در این دو سال هزینه قطعه و لوازم یدکی و لاستیک اتوبوس به شدت افزایش پیدا کرد و مالکان اتوبوس و رانندگان از عهده این هزینه‌ها بر نیامدند. به همین دلیل ناوگان اتوبوسی کشور روز به روز لاغرتر شد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی شرکت‌های مسافری کشور با بیان اینکه اگر این روند ادامه پیدا کند به طور قطع سال آینده ناوگان اتوبوسی کمتر هم می‌شود، تاکید کرد: دیگر این گونه نیست که مردم دقیقه 90 بتوانند نسبت به تهیه بلیت اتوبوس اقدام کنند چراکه تنها در دو سال بیش از 50 درصد ناوگان اتوبوسی کشور آب رفت و در این شرایط به طور قطع مردم هم با مشکل برای تامین بلیت مواجه می‌شوند.
عامری درباره حجم تولید داخل افزود: تحویل سفارش‌های تولید داخل قابل توجه نبودند و تحویل‌ها چیزی در حد صفر بوده‌ است و چیزی از تولید داخل ندیدیم.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی با اشاره به کاهش تردد اتوبوس‌ها در مسافت طولانی اظهار داشت: برای مسافت دور قیمت لاستیک میشلن به بیش از 60 میلیون تومان رسیده‌ است و وقتی که هزینه قطعات و لاستیک گران می‌شود، به تدریج تردد اتوبوس‌ها در مسافت‌های طولانی کمتر می‌شود و دولت هم در این باره برنامه‌ریزی نکرده و اگر هم ترددی برای مسافت‌های طولانی انجام می‌شود، به عشق رانندگان همان منطقه بوده تا تردد همشریان خود را برقرار کنند. چون مالکان و رانندگان این مسیرها اکثرا از بومیان هستند.

1402/4/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

<