مشترکان پر مصرف هم می‌توانند قبض رایگان داشته باشند


سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکان پرمصرف با کاهش متعارف مصرف برق در شرایطی می‌توانند مشمول دریافت قبض رایگان نیز شوند.
مصطفی رجبی مشهدی افزود: ۸۰ درصد از مشترکان کمتر از الگوهای تعیین شده در تابستان مصرف دارند و ۲۰ درصد بیش از الگو مصرف می‌کنند از این ۲۰ درصد هم دو درصد بیش از ۷ برابر یک مشترک متعارف مصرف برق دارند.
وی ادامه داد: این گروه بدانند تعرفه آنها بر اساس قانون از یارانه برخوردار نیست و قبض‌های سنگینی دریافت خواهند کرد مگر اینکه در مصرف خود تجدیدنظر کرده و مانند آن ۸۰ درصد مشترک خوش مصرف عمل کنند تا مشمول قبض‌های سنگین نشوند.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: این مشترکان در صورت رعایت از پاداش نیز برخوردارمی شوند، حتی این عده از مشترکان می‌توانند با کاهش متعارف مصرف برق در شرایطی مشمول دریافت قبض رایگان نیز شوند.
رجبی مشهدی گفت: تاکنون حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به‌عنوان پاداش در قبض‌ها درج شده و امید است که در دوره‌های آتی بر تعداد این قبض‌ها افزوده شود.
وی، در خصوص طرح مدیریت مصرف خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز طرح پاداش مدیریت مصرف برای مشترکان خانگی اجرا شد؛ اما فقط به مشترکانی که مصرفی کمتر از الگوهای تعیین شده داشتند تعلق می‌گرفت.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: این الگو در ماه‌های گرم سال برای مناطق عادی کشور ۳۰۰ کیلووات‌ساعت و برای مناطق گرمسیر که مجبور به استفاده مستمر از کولرهای گازی هستند ۱۰ برابر آن یعنی ۳ هزارکیلوواتی ساعت تعیین شده است.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، رجبی مشهدی افزود: طرح مدیریت مصرف چهار ماه است و تا انتهای شهریور اجرا خواهد شد؛ یعنی اگر مشترکان امروز هم تصمیم به مدیریت مصرف بگیرند، می‌توانند از این پاداش بهره‌مند شوند.

1402/4/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :