مددجویان بهزیستی در مراکز فنی و حرفه‌ای رایگان آموزش می بینند

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور درباره سامانه جستجوی شغلی گفت: این سامانه به تازگی در حال بارگذاری اطلاعات کارفرمایان و کارجویان است. البته بهمن سال گذشته این سامانه راه‌اندازی شده است و پس از تکمیل فرایند، ورود اطلاعات در این سامانه در حال انجام است.
محسن ایروانی اظهار داشت: به تازگی حدود ۶۰ هزار کارفرما و فرد جویای کار در کل کشور دراین پنجره واحد ثبت‌نام کرده‌اند. از آنجا که سامانه قبلی سازمان بهزیستی پاسخگوی نیازهای ما نبود، اطلاعات سامانه افراد جویای کار که متعلق به سازمان بهزیستی بود به سامانه جستجوی شغل منتقل خواهد شد. در حال حاضر در حال اطلاع‌رسانی هستیم که افراد دارای معلولیت و سایر گروه‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی از جمله زنان سرپرست خانوار، زنان خودسرپرست زنان و دختران آسیب دیده و در معرض آسیب و معتادان بهبودیافته وارد سامانه جستجوی شغل که متعلق به وزارت کار است شده و در این سامانه اطلاعات خود را وارد کنند.
وی تصریح کرد: همزمان با این مسئله کارفرمایان هم می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و سایت‌های مختلف کاریابی به این سامانه متصل شده است. با این روش هم کارفرما می‌تواند مستقیم نیروی کار خود را که ممکن است از جامعه هدف بهزیستی بوده و یا از سایر گروه‌ها و اقشار مردم باشد، انتخاب کند. ما نیز در سازمان بهزیستی از طریق مراکز مددکاری اطلاع‌رسانی درخصوص این سایت را آغاز کرده‌ایم، البته هنوز در آغاز راه هستیم و نمی‌توانیم آمار مشخصی از ثبت‌نام شدگان از جامعه هدف سازمان بهزیستی در این سامانه ارائه دهیم.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این سامانه برای افرادی است که تمایل دارند در بخش‌های غیردولتی و بخش‌های خصوصی و تولیدی و… فعالیت کنند. اگر فردی مهارت نداشته باشد و مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی باشد، می‌تواند در مراکز فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی به طور رایگان و در آموزشگاه‌های آزاد با ۵۰ درصد تخفیف آموزش‌های لازم در خصوص یک مهارت را فراگرفته و خوداشتغالی یا شغل خانگی راه‌اندازی کند. همچنین می‌تواند از طریق فراگرفتن این آموزش‌ها و ارتقای مهارت‌های خود فرصت‌های شغلی بهتری را از طریق ثبت‌نام در این سامانه کسب کند.

1402/4/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :