جزئیات طرح‌ صدور یک‌روزه گواهینامه برای دارندگان موتورسیکلت

رئیس پلیس راهور فراجا به تشریح جزئیات طرح‌ صدور یک‌روزه گواهینامه برای دارندگان موتورسیکلت پرداخت.
سردار سید کمال هادیان‌فر درباره جزئیات طرح‌ صدور یک‌روزه گواهینامه موتورسیکلت در کشور توضیح داد: این طرح مخصوص کسانی است که موتورسیکلت دارند، اما گواهینامه موتور ندارند. آمارها نشان می‌دهد از میان حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دارنده موتورسیکلت در کشورمان، ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گواهینامه ندارند، به همین دلیل لازم است شرایط دریافت گواهینامه موتور را برای این افراد تسهیل کنیم.
وی افزود: اگر بخواهیم فرآیند صدور گواهینامه موتور برای این افراد را براساس روند عادی موجود در ۱۸۰ آموزشگاه موتورسیکلت کشور طی کنیم، حدود ۴۲ سال طول می‌کشد که همه این افراد بتوانند گواهینامه بگیرند، به همین دلیل طرح‌ صدور یک‌روزه گواهینامه برای دارندگان موتورسیکلت را در دستور کار قرار داده‌ایم.
رئیس پلیس راهور فراجا ادامه داد: کسانی که موتورسیکلت دارند، ولی‌ گواهینامه ندارند، در بیمه کردن موتورهای خود با مشکل مواجه می‌شوند و به صورت کلی با مسائل زیادی در هنگام تردد با موتورسیکلت دست و پنجه نرم می‌کنند. بنابراین شرایطی را فراهم کرده‌ایم که این افراد بتوانند به صورت یک‌روزه گواهینامه بگیرند.
هادیان‌فر با تاکید بر این که طرح صدور یک‌روزه گواهینامه مخصوص کسانی است که سند مالکیت موتورسیکلت دارند، اظهار داشت: این طرح براساس اختیارات پلیس راهنمایی و رانندگی و با مشارکت آموزشگاه‌های سراسر کشور اجرا می‌شود و در آن، طوری برنامه‌ریزی شده است که تمام فرآیندهای مربوط به معاینات پزشکی و آزمون‌های لازم برای اخذ گواهینامه موتور ظرف یک روز طی شود.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در حال حاضر این طرح به صورت آزمایشی در دو شهر سمنان و تبریز در حال انجام است و کسانی که کد ملی‌ آنها مربوط به این دو شهر باشد، می‌توانند به مراجعه به مراکز پلیس راهور این شهرها و ثبت‌نام در سامانه طراحی‌شده برای این منظور، فرآیند دریافت گواهینامه یک‌روزه موتورسیلکت را طی کنند.

1402/4/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :