با واگذاری بخش درمان تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت مخالفیم

یک فعال کارگری گفت: به نظر می‌رسد عده‌ای به دنبال این هستند تا بخش درمانِ تامین اجتماعی را ناتوان کنند و آن را به وزارت بهداشت بسپارند.
عیدعلی کریمی، در خصوص وضعیت درمان تامین اجتماعی گفت: به نظر می‌رسد عده‌ای به دنبال این هستند تا بخش درمانِ تامین اجتماعی را ناتوان کنند و آن را به وزارت بهداشت بسپارند که ما به شدت با این قضیه مخالفیم.
وی ادامه داد: با روندی که مدیریتِ درمانِ تامین اجتماعی پیش گرفته، چند صباحی دیگر باید درمان را به وزارتِ بهداشت تحویل دهیم! وقتی هم انتقاد می‌کنیم؛ گوشزد می‎کنند که سیاه نمایی نکنید!
دبیر اجرایی خانه کارگر بیان کرد: گفت: در حال حاضر، به دلیلِ فاصله‌ حقوق بین پزشکان سازمان تامین اجتماعی با بخش خصوصی و عمومی، پزشکانِ کمتری تمایل به حضور در مراکز تامین اجتماعی دارند. بخشی از دلیلِ کمبودِ نیروی متخصص در تامین اجتماعی نیز همین است که باید فکری به حال این موضوع شود.
کریمی گفت: سیاستهای تامین اجتماعی در زمینه‌ درمان قابل دفاع نیست. از طرفی این ادعا مطرح می‌شود که بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی در حال پرداخت است؛ اگر اینگونه است سیاستهای خود را در بخش درمان سروسامان بدهید. در حال حاضر کارگر و بازنشسته چندین مرتبه حق بیمه پرداخت می‌کنند اما باز هم امکانِ درمانِ رایگان برایشان فراهم نیست و باید برای درمانِ هزینه‌های بسیار بپردازند. طبق قانون الزام، صفر تا صد هزینه درمان برای کارگران و بازنشستگان باید رایگان باشد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، این فعال کارگری بیان کرد: به جای اینکه مراکزِ درمان مستقیم افزایش پیدا کند و کیفیتشان به لحاظ امکانات بالا برود، یکی پس از دیگری درمانگاه‌ها امکاناتِ خود را از دست می‌دهند؛ یکجا پزشک کم دارد، یک جا داروخانه‌اش تعطیل می‌شود. در کنار این وضعیت، بیمارستان‌های خصوصی هم بیمه تکمیلی و بیمه مادر را نمی‌پذیرند و کارگران و بازنشستگان مجبورند از جیب خود خرج کنند و بعد هم به سختی به دنبال زنده کردنِ پولشان بروند.

1402/4/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :