ارسال فهرست ۱۰ هزار پزشک فاقد کارتخوان به سازمان امور مالیاتی

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی از ارسال فهرست ۱۰ هزار پزشک شاغل در مراکز درمانی و بدون کارتخوان به سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد و گفت: بدین ترتیب مالیات این گروه از پزشکان بدون تسلیم اظهارنامه مالیاتی و تنها با افزودن ضریب به عدد سال گذشته محاسبه می‌شود.
مهری حجت دوست با بیان اینکه پزشکان آمادگی پرداخت مالیات را دارند به شرطی که شفافیت و عدالت برقرار باشد، همچنین درباره جزئیات استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ گفت: پس از پیگیری های انجام شده توسط سازمان نظام پزشکی در نهایت مقرر شد چنانچه طبق محاسبه نرم افزار اظهار نامه تبصره ۱۰۰، عدد مالیات پزشکان تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان باشد پزشکان بتوانند بدون ارائه اظهار نامه مالیاتی از فرم تبصره ۱۰۰ استفاده کنند.
وی با اشاره به پرداخت مالیات از سوی پزشکانی که به دلیل ماهیت کارشان امکان استفاده از کارتخوان را ندارند، عنوان کرد: حدود ۶ هزار متخصص طب اورژانس و بیهوشی برای استفاده از تبصره ۱۰۰ و پرداخت مالیات بدون استفاده از اظهارنامه مالیاتی اعلام آمادگی کرده‌اند. همچنین نظام پزشکی شهرستان‌ها نیز فهرست حدود ۴ هزار نفر از اعضای سازمان نظام پزشکی را برای استفاده از تبصره ۱۰۰ به سازمان کل ارسال کرده است و ما نیز ضمن تائید اعضا، این فهرست را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده‌ایم.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی از کاهش ضرایب مالیاتی برخی گروه‌های پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: ضرایب مالیاتی پزشکان و دندانپزشکان در مراکز درمانی از ۷۰ درصد به ۴۵ درصد کاهش پیدا کرد. همچنین ضریب مالیات آزمایشگاه‌ها از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد، ضریب مالیات دارو از ۶ درصد به ۴ درصد، ضریب مالیات فروش لوازم آرایشی و بهداشتی داروخانه‌ها از ۲۶ درصد به ۱۰ درصد و ضریب مالیاتی متخصصین پوست از ۴۰ درصد به ۲۸ درصد کاهش پیدا کرد؛ البته تعدیل ضرایب مالیاتی برای سایر گروه‌های پزشکی انجام نشده و ضرایب مالیاتی آنها مشابه سال‌های قبل تثبیت شده است.

1402/3/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :