وزارت کشاورزی شرکت‌های واردکننده چای را رسانه‌ای کند/ سفره مردم با شعار پر نمی‌شود

رئیس مجمع عالی واردات خاطر نشان کرد: عدم شفافیت در ارائه نام واردکنندگان چای این ذهنیت را تقویت می‌کند که ابهاماتی در این موضوع وجود دارد.
علیرضا مناقبی در واکنش به خبر انحصار واردات چای به شرکت خاص و برهم خوردن تعادل قیمت این محصول در بازار، گفت: اگر انحصار واردات یک کالا به یک شرکت خاص داده شود این موضوع اثرات سویی بر بازار می‌گذارد. همواره مسئولان اعلام می‌کنند که در کشور رانت و انحصار وجود ندارد اما متاسفانه اگر نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. و اگر این خبر غلط بود باید وزارت کشاورزی آن را تکذیب می‌کرد و نام شرکت‌های واردکننده را رسانه‌ایی می‌کرد. عدم شفافیت در ارائه نام واردکنندگان این ذهنیت را تقویت می‌کند که ابهاماتی در این موضوع وجود دارد.
وی حذف فضای رقابتی از یک بازار را به ضرر مصرف‌کنندگان دانست و افزود: زمانی‌که انحصار در یک بازار شکل می‌گیرد بازار متناسب با منافع این افراد هدایت و کنترل می‌شود؛ و مصرف کننده نهایی آسیب می‌بیند. ایجاد انحصار صرفا یک بحث اقتصادی نیست و بدون تردید منافع سیاسی پشت آن است به این معنا که عواملی که قدرت اجرایی دارند و تصمیم‌گیرنده هستند پشت این قضایا هستند چراکه افراد عادی نمی‌توانند این موضوعات را جلو ببرند. انحصار دادن به یک شخص نیازمند دستورالعمل‌های حاکمیتی است چراکه مطابق با قانون نمی‌توان به چنین کارهای دست زد.
رئیس مجمع عالی واردات تاکید کرد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی گریبان همه مردم را گرفته است و بیش از 85 درصد جامعه دغدغه‌های معیشتی دارند و حتی کارمندانی که دریافتی ماهیانه آنها 20 تا 25 میلیون تومان است نیز درگیر هستند. چراکه سطح زندگی این افراد متفاوت و به همان نسبت هزینه‌های آنها نیز افزایش پیدا کرده است؛ امروز حداقل 50 تا 60 درصد درآمد افراد صرف هزینه اجاره مسکن و خوراک می‌شود.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، مناقبی با انتقاد از امیددادن به مردم برای آینده بهتر، تاکید کرد: مردم شعار را باور ندارند و باید امید را در زندگی لمس کنند و اگر روزانه اعلام شود که تورم در کشور صفر شده است مردم آن باور نمی‌کنند چراکه آن را درک نکردند؛ وقتی هزینه خرید ماست 2 ماه گذشته با امروز متفاوت است هر میزان بالای تریبون‌ها گفته شود که تورم نداریم کسی آن را باور نخواهند کرد؛ سفره مردم با شعار پر نمی‌شود و باید به افرادی که تصویر روشنی از زندگی برای مردم ترسیم می‌کنند گفته شود از سفره خود بلند شوید و در سفره مردم بنشینند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :