لزوم صرفه‌جویی دستگاه‌های دولتی در مصرف انرژی/ با پرمصرف‌ها برخورد می شود


استاندار تهران با تاکید بر صرفه‌جویی جدی انرژی در مصارف خانگی و ادارات دولتی، گفت: در فصل گرما قطعا با ادارات پرمصرف برخورد جدی می شود.
علیرضا فخاری گفت: ساعت کاری ادارات از روز ۱۵ خردادماه از ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود و این تغییر ساعت کاری در راستای صرفه جویی در مصرف آب و برق صورت می گیرد.
وی افزود: جلوگیری از قطع برق در تهران از دیگر اهداف تغییر ساعت کار ادارات است و به طور قطع دستگاه‌های دولتی پرمصرف توسط بازرسان شناسایی و با آنان برخورد قانونی می شود.
استاندار تهران ادامه داد: از شهروندان نیز انتظار داریم با کاهش مصرف آب و برق در منازل خود، از قطعی احتمالی برق جلوگیری کنند.
به گفته فخاری، کلانشهر تهران با جمعیت چند میلیون نفری در فصل گرما نیازمند همراهی مردم و کارمندان است تا بتوانیم ماههای گرم را با کمترین قطعی برق پشت سر بگذاریم.
وی یادآوری کرد: از روز ۱۵ خرداد بازرسان و عوامل شرکت برق بصورت نامحسوس، مصرف برق ادارات را کنترل می کنند و قطعا ادارات پرمصرف با قطعی برق روبه رو خواهند شد.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به قل از ایرنا، به گفته استاندار تهران ، اگر شهروندان حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد از میزان مصرف برق و آب را صرفه جویی کنند، می توان فصل گرما را بدون مشکل و محدودیت به پایان رساند.

1402/3/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :