باید در مطب‌ها کارتخوان باشد

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: پزشکان باید در مطب خود کارتخوان داشته باشند و ما طرفدار فرار مالیاتی پزشکان نیستیم.
محمد رئیس زاده، با اعلام این خبر اظهار داشت: سلامت مردم را فدای برداشت های نادرست، صنفی و دغدغه های شخصی نکنیم.
وی ادامه داد: سلامت جامعه اصل اساسی پیشرفت جامعه است سلامت روحی و روانی افراد همه سرمایه فرد است این حوزه را کادر بهداشت و درمان تامین می کند بنابراین هرچقدر حال این جامعه خوب باشد سلامتی مردم بیشتر تامین می شود.
رئیس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه حفظ شان کرامت جامعه پزشکی بسیار اهمیت دارد، گفت: همه مشاغل مورد نیاز کشور است اما اینکه اینها را با حوزه پزشکی قیاس کنیم درست نیست چراکه مسئولیت سلامت انسانها بر عهده جامعه پزشکی است و باید جایگاه متناسب با خودش را داشته باشد و در طی این سالها جایگاه این جامعه با مسائلی همراه بوده است نباید شان جامعه پزشکی را بی دلیل مورد هجمه قرار دهیم. شکستن شان جامعه پزشکی به نفع هیچ کسی نیست. همچنین باید حق و حقوق قانون این جامعه رعایت شود و جامعه پزشکی چیزی جز رعایت حقوق قانونی اش که در اسناد بالادستی آمده است نمی خواهد ما این جا شرایط را سخت می کنیم اما کشورهای اطراف جاذبه ها را افزایش می دهند و این باعث افزایش مهاجرت می شود.
رییس زاده ادامه داد: به هیچ عنوان طرفدار فرار مالیاتی پزشکان نیستیم اما آمار رسمی سازمان امور مالیاتی براین است که پزشکان مالیات می دهند.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی افزود: پزشکان باید در مطب خود کارتخوان داشته باشند و ما طرفدار فرار مالیاتی پزشکان نیستیم اما ادعای ما این است که پزشکان بیشتر از سایر صنوف مالیات پرداخت می‌کنند. عمده همکاران ما در کلینیک خصوصی یا بیمارستان دولتی یا مطب خصوصی فعالیت دارند؛ بیمارستان‌ها پیش از پرداخت حقوق پزشک، مالیات آن را کسر می‌کنند. مگر چه تعداد مطب داریم که پزشک در جای دیگری فعال نباشد و کارتخوان نیز نداشته باشد و فرار مالیاتی که در این مطب‌‌ها صورت می‌گیرد، عدد ناچیزی در حوزه سلامت است و آماری که گاها از فرار مالیاتی پزشکان ارائه می‌شود، حاصل یک ضرب و جمع کودکانه است.

1402/2/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :