تهران امسال خاموش نمی‌شود

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: صنعت برق برای گذر از پیک تابستان آمادگی کامل دارد و در همین راستا ۱۴۲ برنامه مختص شهر تهران پیش بینی شده است.
علیرضا رضایی با بیان اینکه قسمتی از قطعی هایی برق که ممکن است مردم گاهی مشاهده کنند مربوط به سرویس‌های دوره‌ای است که باید انجام‌ شود و در این مورد از قبل اطلاع رسانی به مشترکان محدوده تعمیرات انجام می شود گفت: بخش دیگری از این موارد نیز مربوط به اتفاقات و حوادثی است که ممکن است در شبکه رخ بدهد و در همه جای دنیا این امری طبیعی است.
وی افزود: در تهران حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک برق داریم با توجه به تعداد بالای مشترکان و همچنین گستردگی تجهیزات و طول شبکه کاملا طبیعی است که در طول ماه شاهد وقوع حوادثی باشیم که منجر به قطع موقتی برق برای برخی از مشترکان شود. در حال حاضر با توجه به استفاده از سامانه های هوشمند و خودروهای عملیاتی مجهز و راهبری عملیات بر اساس سامانه های مبتنی بر اطلاعات مکانی شاهد آن هستیم که حوادث و مشکلات فنی رخ داده در سطح شبکه برق شهر تهران در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف می شود و این فرآیند افزایش قابل ملاحظه رضایت مشترکان را به همراه داشته است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: از سال ۱۴۰۱ تا کنون هیچ مشکلی در تامین برق مورد نیاز مشترکان به وجود نیامده است و مشترکان خانگی و دیگر مشترکان انرژی کامل را دریافت کردند.
رضایی افزود: علیرغم همه اقدامات انجام شده، همواره مشترکان حساس و پراهمیت مطابق با دستورالعمل های پدافند غیرعامل موظفند مجهز به مولدهای اضطراری باشند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه احتمالی خللی در ارائه خدمات آنان به وجود نیاید.
وی با بیان اینکه برای شهر تهران از سال گذشته طبق تدابیری که انجام شد، ۱۴۲ برنامه آماده کردیم که تابستان امسال را به بهترین نحو ممکن پشت سر بگذاریم، گفت: این برنامه‌ها جنبه‌های مختلف دارد، جنبه فنی شامل سرویس خطوط توزیع و پست است که از ابتدای مهرماه آغاز کردیم که تا پایان خرداد ماه یعنی قبل از پیک بار ادامه خواهد یافت.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه ظرفیت‌های جدیدی به شبکه در حال اضافه شدن است که به صورت هفتگی پایش می‌شود و تمام سعی ما این است که قبل از شروع خرداد ماه وارد شبکه شود، گفت: کابل‌های فرسوده باید بهینه سازی شوند که این کار در حال انجام بوده همچنین یکسری اقدامات مربوط به همراه کردن بخش اداری و خانگی برای مدیریت مصرف است.

1402/2/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :