دولت سیزدهم وارث عقب‌ماندگی تولید مسکن دیگران است

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان “دولت وارث عقب‌ماندگی تولید مسکن دیگران است” گفت: دولت امروز باید به نیازهایی پاسخ دهد که نقشی در ایجاد آن نداشته است.
داوود بیگی‌نژاد، در پاسخ به این پرسش که دولت باید چه اقداماتی برای کاهش التهابات بازار مسکن انجام دهد، اظهار کرد:‌ دولت می‌تواند برای کاهش التهابات برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای بخش مسکن تدوین کند.
وی در عین حال با بیان این‌که دولت نمی‌تواند این 2 برنامه را با هم پیش ببرد، افزود: التهابات بازار مسکن ریشه در گذشته دارد،‌ در جایی که به‌خوبی عقب‌ماندگی بخش مسکن قابل مشاهده است.
وی تصریح کرد: واقعیت آن است که دولت وارث عقب‌ماندگی تولید مسکن دیگران است و امروز باید به نیازهایی پاسخ دهد که نقشی در ایجاد آن نداشته است.
نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: برای کاهش التهاب مسکن، کنترل قیمت‌ها و در نهایت رونق تولید مسکن، دولت باید یک سری مشوق‌ها را اجرایی کند.
بیگی‌نژاد تأکید کرد: با این کار، سرمایه‌گذاران به‌جای این‌که سرمایه خود را به بازارهای موازی مسکن که بعضاً در آنها سفته‌بازی روی می‌دهد و اقتصاد را دچار مشکل می‌کند، وارد بخش مسکن می‌کنند که منتج به تولید مسکن می‌شود.
وی همچنین تأکید کرد: با جهت‌دهی سرمایه‌ها و ورود آنها به ساخت‌وساز مسکن، علاوه بر این‌که سرمایه‌گذاران به یک سود منطقی و معقول می‌رسند با تولید مسکن نیاز مسکن هم تا حدودی برطرف می‌شود.
وی با یادآوری این‌که انباشت تقاضا در بازار مسکن به‌دلیل عدم تولید در سال‌های قبل است، گفت: امروز شاهد آن هستیم که کمبود تولید مسکن روی قیمت و افزایش نرخ‌های مسکن تأثیرگذار بوده است.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از تسنیم نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک اضافه کرد:‌ به‌عنوان یکی از راهکارها می‌توان از افرادی که در بخش مسکن، شهرسازی و شهرداری‌ها صاحب‌نظرند و برنامه‌های متنوع و مناسبی دارند برای تولید مسکن و جذب سرمایه کمک گرفت. متأسفانه به‌دلیل نوع نگاه سال‌های اخیر، بسیاری از سازندگان از بخش مسکن خارج شده‌‌اند.
بیگی‌نژاد پیشنهاد کرد: در این رابطه مشاوران املاک می‌توانند با جذب سرمایه‌های خُرد این امکان را فراهم کنند تا سرمایه‌گذاران قوی یا افرادی که نوظهور هستند وارد بخش مسکن شوند و در تولید مسکن کمک کنند.

1402/2/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :