انتخابات باید با مشارکت حداکثری و نقش آفرینی احزاب برگزار شود

وزیر کشور:
انتخابات باید با مشارکت حداکثری و نقش آفرینی احزاب برگزار شود
وزیر کشور بر فعالیت احزاب قوی و کارآمد تاکید کرد و گفت: انتخابات باید با مشارکت حداکثری و نقش آفرینی اثرگذار احزاب برگزار شود.
احمد وحیدی که در جمع دبیران کل و نمایندگان احزاب و گروه‌های سیاسی کشور سخن می‌گفت، افزود: از دیدگاه و نقطه نظرهای احزاب مختلف اعم از اصولگرا، اصلاح طلب و مستقل در تصمیم‌ها برای پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی استقبال می‌کنیم.
وی در این دیدار که با حضور دبیران کل احزابی از فراکسیون‌های اصلاح طلبان، اصولگرایان و مستقلین در سطوح ملی و استانی حضور داشتند، این پرسش را مطرح کرد که چرا احزاب از پایه‌های قوی برخوردار نیستند؟
وزیر کشور با برشمردن چند دیدگاه مختلف در این خصوص اظهار کرد: آسیب شناسی برای برون رفت از شرایط کنونی حاکم بر احزاب و یافتن علت‌ها، بسیار حائز اهمیت است.
وحیدی با بیان اینکه وزارت کشور خواستار حضور احزاب قوی و کارآمد است که قدرت عمل خوبی داشته باشد، ادامه داد: وزارت کشور و احزاب، یک خانواده اند. زمانی که در حوزه سیاسی و اجتماعی موفق عمل خواهیم کرد که احزابی با کارایی قوی و با قدرت در صحنه سیاسی و اجتماعی کشور نقش اثرگذاری داشته باشند.
وی تاکید کرد: باید از گذر این آسیب شناسی‌ها به این هدف مطلوب برسیم که یک نظام حزبی موفق و کارآمد که بتواند همراه با نقش آفرینی تعهداتی را نیز بپذیرد، برای کشور ما چگونه است.
وزیر کشور با بیان اینکه با نظام حزبی منتقد و پاسخگو موافقیم که هم ایفای نقش کند و هم پاسخگوی تعهداتش باشد، خاطرنشان کرد: گفتگو و تبادل نظر می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را برطرف سازد.
وحیدی، گفتگو اندک در میان جناح‌ها و گروه‌های سیاسی را یکی از عوامل فقدان احزاب کارآمد و قوی در جامعه دانست و اظهار کرد: افزایش این گفت وگو ها لازم است و ما باید فضای گفت وگوهای انتقادی را فراهم سازیم.
وزیر کشور یادآور شد:
وزیر کشور در ادامه سخنانش به مساله انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری هم اشاره کرد و گفت: انتخابات بسیار مهم است و لازم است تا همه در صحنه حضور داشته باشیم و با توجه به راهبرد چهارگانه رهبر معظم انقلاب در ارتباط با سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت انتخابات، اقدام کنیم.
وحیدی با رد برخی دیدگاه‌ها در ارتباط با سلامت انتخابات گذشته ادامه داد، بر اساس اطلاعات دقیق می گویم سلامت انتخابات برگزار شده در ۴۴ سال گذشته، چه در دوره اصولگراها و چه اصلاح طلب‌ها مشکلی نداشته و اصل اساسی ما نیز این است که انتخابات پیش رو نیز با سلامت برگزار شود.
وزیر کشور تاکید کرد: انتخابات باید با مشارکت حداکثری و نقش آفرینی احزاب برگزار شود.

1402/1/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :