مازندران به عنوان چشم و چراغ امنیت غذایی کشور می باشد

سرمایه گذار بخش کشاورزی مازندران:
مازندران به عنوان چشم و چراغ امنیت غذایی کشور می باشد
یکی از سرمایه گذاران بخش کشاورزی از مازندران به عنوان چشم و چراغ امنیت غذایی کشور یاد کرد و گفت: کم آبی از دغدغه های جدی این استان است و در سرمایه گذاری شناخت منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است لذا ابتدا باید داشته های منطقه را به درستی رصد و به صورت کارشناسی اطلاعات ریشه ای کسب شود.
به گزارش صبح آمل، محمد ناصر السادات در هفتمین و آخرین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران که با حضور استاندار و دیگر مسوولان و سرمایه گذاران در دانشگاه شمال شهرستان آمل، برگزار شد با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم با تدبیر شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در هر شهرستان گامی بزرگ در توسعه هر منطقه برداشته است، ادامه داد: همسو با این رویکرد، استاندار مازندران با هماهنگی فرمانداران ۲۲ گانه اقدام به این کار کرده است.
یکی از سرمایه گذاران بخش گردشگری مازندران نیز در این همایش با بیان اینکه عصر امروز، عصر دانش و فرا صنعتی است و این مهمترین سرمایه هر کشور محسوب می شود، گفت: به حکمرانی دانشی برای تصمیم گیری و تصمیم سازی ها نیاز داریم.
دکتر احمد اسفندیاری با بیان اینکه بر اساس داشته ها و منابع خود باید از دانش امروز استفاده کنیم و سپس فعالیت سرمایه گذاری تعریف شود، ادامه داد: تنظیم گری و ساختار ها باید مبتنی با علم باشد، این که گفته می شود مازندران غذای کشور را تولید می کند، این به نظر من اشتباه است، باید مطالعات بیشتری از منابع آب، خاک و هوا داشته باشیم و سپس تصمیم گیری شود.
وی با تاکید بر اینکه حکمرانی در تصمیم سازی و تصمیم گیری باید از دانشگاه ها بیشتر استفاده کند، گفت: توجه به درون و بیرون هر منطقه در کسب و کار و سرمایه گذاری بسیار مهم است، همه داشته ها و ظرفیت ها برای کسب و کار در داخل مازندران بی نظیر است، اما باید از فرصت دانش بنیان برای سرمایه گذاری در استان بیشتر استفاده کنیم.
اسفندیاری تاکید کرد: استفاده از نیروی بومی در سرمایه گذاری مهم است یعنی باید از این افراد که سرمایه اندکی دارند متناسب با مهارت های بومی در کسب و کار ها استفاده کرد

1401/11/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :