قراردادهای ۱۵ روزه کار به مازندران رسید

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:
قراردادهای ۱۵ روزه کار به مازندران رسید
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران قراردادهای ۱۵ روزه و یکماهه و موقت را مهمترین مشکل و چالش فراروی کارگران بیان کرد و گفت: این مسئله امنیت و آرامش را از این جامعه گرفته است.
به گزارش صبح آمل و به نقل از مهر، نصرالله دریابیگی با تاکید بر حمایت کارگران از آرمان‌های نظام و رهبری سالروز تأسیس تصویب قانون کار را گرامیداشت و قراردادهای موقت را از مشکلات بیان کرد و اظهار داشت: شاهد آن هستیم که برخی کارفرمایان با کارگران قراردادهای یک ماهه و ۱۵ روزه می‌بندند و امنیت را از زندگی کارگران گرفته است.
وی با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: درست اجرا نشدن برخی قوانین سبب از بین رفتن ارزش پول ملی و افزایش تورم و غیره شده است ولی برخی‌ها مشکل را قانون کار می‌دانند که درست نیست.
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه کارگران جز مظلوم ترین اقشار به شمار می‌روند، افزود: کارگران ساختمانی دو سال منتظر بیمه و افزایش سهمیه هستند و در زمان کرونا به این قشر بیمه بیکاری نیز پرداخت نشده است.
دریابیگی خواستار اجرای قانون کار شد و گفت: در حال حاضر قانون کار و ماده‌های ۴۱ و ۹۶ آن به درستی اجرا نمی‌شود.

علی اکبری نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی مازندران با اشاره به ۸۰ هزار عضو این انجمن اظهار داشت: عمده خدمات کانون تایید هویت، شناسایی، طبقه بندی هویتی و معرفی به سازمان‌های خدماتی از جمله بیمه است.
وی مهمترین مشکلات را بیمه کارگران ساختمانی ذکر کرد و گفت: اصلاحیه ماده ۵ این قانون با مشکل روبرو شده است و در این ماده ۲۰ درصد حق بیمه کارگران ساختمانی باید از طریق پروانه‌های ساختمانی پرداخت شد و مجلس در این زمینه در حال برنامه ریزی است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد حوادث ساختمان در بخش ساختمانی است، گفت: کارفرمایان و صاحبان کالا موظف هستند کارگاه‌ها را به ابزارهای ایمنی تجهیز کنند

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :