#طرح #ارتقای #امنیت #مشتریان #بانک_قرض_الحسنه_مهر_ایران #کليد خورد

تفاهم نامه همکاری های دو جانبه برای ارتقای امنيت اجتماعي ميان #مرتضي_اکبري #مديرعامل #بانک قرض الحسنه مهر ايران و #سردار #سعيد_منتظر_المهدي #معاونت اجتماعي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران امضاء شد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از اداره روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، با امضای تفاهم نامه همکاری ميان بانک قرض الحسنه مهر ايران و معاونت اجتماعي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي، تلاش براي پيشگيري از بروز جرم و ارتقاي احساس امنيت مشتريان بانک از طريق آموزش و بهره گيري از ظرفيت هاي متقابل سازماني در دستور كار قرار گرفت.
در روند برقراری ” امنیت” به عنوان یکی از نيازهاي حياتي انساني، عوامل متعددي نقش آفريني مي کنند که سهم همکاري نهادهاي دولتي بدون شك در راستاي پيشگيري اجتماعي از جرم تاثيرگزار خواهد بود.
همچنین، بند (د) ردیف ۸ تبصره ۳ ماده ۴ قانون ناجا ( پیشگیري از وقوع جرائم) و بند ۱۸ ماده ۴ قانون نيروي انتظامي، همکاري با وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسه ها و شرکت هاي دلتي و وابسته به دولت، بانک ها و شهرداري ها در حدود قوانين و مقررات مربوطه را مورد تاکيد قرار مي دهد.
از این رو نیروی انتظامی جمهوري اسلامي ايران در جايگاه سازمان متولي حفظ نظم و امنيت عمومي و شهروندان، به موجب اين تفاهم نامه در جهت پيشگيري از جرم و آسيب هاي اجتماعي و ارتقاي احساس امنيت مردم و خانواده ها اقدام مي نمايند.
برنامه ریزی و اجرای طرح های آموزشي و اقدامات مشترک در راستاي توانمندسازي مشتريان و کاهش آسيب پذيري آنان در فضاي مجازي، همکاري در جهت توليد فيلم و انيميشن در خصوص شگردهاي جديد مجرمين، تدوين پيام هاي آموزشي و پيگيرانه در خصوص دانستني هاي انتظامي، اجتماعي و شگردهاي جديد کلاهبرداري در فضاي مجازي و توزيع آن در شعب بانك، استفاده از ظرفيت هاي اطلاع رساني و تبليغات بانك براي آگاه سازي مردم در رابطه با روش هاي مقابله با آسيب هاي اجتماعي، استفاده از تجهيزات ايمني و رعايت پيشگيري وضعي در محيط بانك، ارائه تسهيلات و آموزش همگاني درر خصوص استفاده شهروندان از صندوق امانات جهت نگهداري اموال ارزشمند نظير پول و طلا و غيره از محورهاي اين همكاري مي باشد.
شایان ذکر است، پس از امضای تفاهنامه، کمیسیون مشترک همکاري معاونت اجتماعي ناجا و بانك قرض الحسنه مهر ايران در تهران تشكيل و برنامه ها و اجراي طرح ها را پي ريزي خواهند نمود.
گفتنی است، معاونت اجتماعی از طرف ناجا و اداره روابط عمومی و بازاریابي از سوي بانک ناظر بر فعاليت هاي مشترک خواهند بود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :