#تقدیر #شورای_پول_و_اعتبار از #اقدامات #بانک_مرکزی در ساماندهی #موسسات_غیرمجاز

شورای پول و اعتبار پس از ارایه گزارش بانک مرکزی در مورد فعالیت های مربوط به واگذاری مديريت دارايی ها و بدهي‌های تعاونی های اعتبار غيرمجاز سه گانه به شبکه بانکی کشور از فعالیت های انجام شده تقدیر به عمل آورد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار در يک هزار و دويست و سی و چهارمين جلسه خود در عصر روز سه شنبه ۱۷ مردادماه از اقدامات و برنامه‌های انجام شده توسط بانک مرکزی درخصوص تعیین تکلیف تعاونی های افضل توس، البرز ايرانيان و وحدت (آرمان ) توسط بانک های آینده، تجارت و موسسه اعتباری ملل پس از هماهنگی مرجع قضایی، ضمن تایید اقدامات به عمل آمده، از تلاش های انجام شده توسط حوزه های مختلف بانک مرکزی در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.
همچنین شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابير مورد نظر بانک مرکزی تا تصفيه کامل موسسات و تعاونی های غیرمجاز و ارائه گزارش‌هاي نوبه‌ای و سه ماهه از اقدامات انجام شده به این شورا تأکيد کرد.
گفتنی است در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام شده درخصوص تعيين تکليف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غيرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت ۹۰ درصد مانده حساب سپرده های تا دو میلیارد ریال به صورت علی الحساب مورد اشاره قرار گرفت.
اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال ۱۳۵۱ و با هدف تعيينِ سازوکار مناسب جهت تعيين تکليف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در مؤسسات اعتباری، کاهش احتمال سوءاستفاده از وجوه حساب‌های يادشده، ارتقای شفافيت‌های مالی و ايجاد رويه‌ای واحد و يکسان در دفترداری مؤسسات اعتباری و همچنين صيانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرايی شناسايی و تعيين‌ تکليف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد (ريالي)» را تصويب کردند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :