#انعقاد #تفاهم‌نامه #همکاری #بانک_توسعه_تعاون و #خانه_تعاون_گران_ایران

به‌منظور افزایش و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد و توانمندسازی تعاونی‌ها بانک توسعه تعاون و خانه تعاون گران ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش سرزمین پویا، #حجت‌الله_مهدیان #رئیس_هیئت‌مدیره و #مدیرعامل #بانک_توسعه_تعاون در این مراسم ضمن ابراز آمادگی بانک مبنی برتأمین نیازهای مالی و حمایت همه‌جانبه از خانه تعاون گران ایران نقش این سازمان را در جهت جذب منابع و همچنین بالا بردن سطح کمی و کیفی تعاونی‌ها مهم ارزیابی نمود.
وی ضمن تأکید بر جایگاه و اهمیت تعاون گران در اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: طبق اساسنامه،70 درصد منابع این بانک صرف اعطای تسهیلات به تعاونی‌ها و 30 درصد از منابع به سایر بخش‌ها اقتصادی تعلق می‌گیرد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: فعالیت این بانک در بخش تعاونی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و رسیدن به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی گردد ازاین‌روحمایت دولت ووزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی می‌تواند نقش موثری دررسیدن به این هدف مهم ایفا نماید.
مهدیان عملکرد بانک را مثبت ارزیابی نمود و تأکید کرد بانک توسعه تعاون با سرمایه اولیه 5 هزار میلیارد ریال تأسیس گردید که هم‌اکنون این میزان به 9 هزار میلیارد سرمایه افزایش پیدا نموده است.
رئیس هیئت‌مدیره بانک با اشاره به اهداف این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت بخش تعاونی در فعالیت‌های اقتصادی و کمک به حضور فعال وایفای نقش موثرتعاونی‌ها دربازارهای پولی و سرمایه ازجمله اهداف این تفاهم‌نامه به شمارمی آید.
وی همچنین تشویق تعاونی‌ها به رتبه‌بندی اعتباری و توانمندسازی مدیریت در تعاونی‌ها را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه دانست و افزود: ترغیب تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها جهت افزایش ارتباط با بانک توسعه تعاون و کمک به اجرای طرح‌های ملی و منطقه‌ای بانک ازجمله مواردی است که در بهبود ارائه خدمات در این تفاهم‌نامه ذکرشده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :