تحميل هزينه هاي گزاف به صنعت بيمه با ايجاد تصادف هاي ساختگي

صنعت بيمه هر سال زيان قابل توجهي از محل «خسارت هاي ساختگي» متحمل مي شود كه براي جلوگيري از آن نياز به همكاري بيشتر مردم با صنعت بيمه است.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، متاسفانه برخي سودجويان با استفاده از روش هاي غيرانساني، به دنبال سوء استفاده از شركت هاي بيمه هستند.
آنها با ايجاد تصادف هاي ساختگي كه همه جوانب قانوني در آن رعايت شده، شركت هاي بيمه را به پرداخت خسارت هايي ملزم مي كنند كه اصولا در يك سانحه غيرواقعي ايجاد شده اند.
در نمونه اخير كه از سوي پليس آگاهي استان قم اعلام شده، پنج نفر از اعضاي يك باند، ايجاد تصادف ساختگي دستگير شده اند.
متهمان ابتدا جوانان معتاد و بيكار را شناسايي كرده و طعمه قرار مي دادند. شكستن دندان با انبردست، شكستن بيني با ميله آهني، بريدن لب ها با تيغ، تزريق خون به نواحي گونه و زير چشم براي ايجاد كبودي و ايجاد خراش توسط سمباده بر روي پوست از جمله اقدامات آنها براي مصدوم كردن سوژه بوده است.
متهمان پس از اين اقدام، سوژه را به شهرستان همجوار برده و در محلي خلوت، تصادفي را صحنه سازي و سپس طي فرايندي قانوني، به دريافت ديه از شركت هاي بيمه اقدام مي كرده اند.
اين عده تا كنون در شش فقره تصادف ساختگي، حدود پنج ميليارد ريال از شركت هاي بيمه خسارت دريافت كرده اند.
به نظر مي رسد براي حل اين معضل، پيگيري روش هاي قانوني و همكاري بيشتر ميان قوه قضاييه، نيروي انتظامي و صنعت بيمه با مورد نياز است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :