رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: فعالیت هاي بانک قرض الحسنه مهر ايران در راستاي بانکداري اسلامي است

توکلی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور امضاء تفاهنامه همکاري با سازمان تبليغات اسلامي با حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي خاموشي ديدار و گفتگو کرد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از اداره روابط عمومی توکلی با اشاره به تاریخچه خدمات بانک قرض الحسنه مهرایران بيان داشت: اين بانک حدود يک دهه از فعاليت خود را سپري كرده و وارد دهه دوم اقدامات موثر خود در راستاي توسعه و ترويج فرهنگ قرض الحسنه شده است.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی مبشر شعائر دیني در جامعه مي باشد و بانک قرض الحسنه مهر ايران هم مسئوليت گسترش سنت الهي قرض الحسنه و بانکداري اسلامي را برعهده گرفته و از اين منظر اشتراکات زيادي ميان دو مجموعه وجود دارد.
عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران خاطر نشان ساخت: این بانک با بيش از ۵۳۰ شعبه در سراسر کشور در حال ارائه خدمات بانکي به نيازمندان واقعي جامعه است و سهامداران آن را ده بانك بزرگ تشكيل داده اند منابع جذب شده در اين بانك، قرض الحسنه است و خدمات و تسهيلات اعطايي در آن نيز براساس مصوبات شوراي پول و اعتبار برمبناي همين اصول استوار مي باشند.
توکلی تصریح کرد: تا کنون بیش از ۹۰ درصد منابع جذب شده به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آحاد جامعه اختصاص پيدا کرده و كفايت سرمايه، ساختار مالي متناسب و همچنين نسبت مطالبات به تسهيلات ما كه نزديك به يك درصد مي باشد، اين بانك را از ساير بانك هاي شبكه بانكي كشور متمايز ساخته است.
در ادامه، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی نیز بيان داشت: فکر تشکيل نخستين صندوق قرض الحسنه کشور حدود سال ۱۳۴۷ با کمك افرادي همچون مرحوم فلسفي، مرحوم سيد تقي خاموشي، مرحوم عطايي و ديگران از مسجد لرزاده با نام صندوق ذخيره جاويد شكل گرفت.
وی به سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام سلطه، سبکی خاص براي زندگي مردم تعريف نموده که ماديگرايي و تجمل ريشه آن است در صورتي كه در زندگي به روش اسلامي، ايثار، قرض الحسنه، گذشت و فداكاري مطرح مي باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص عملکرد شایسته بانک قرض الحسنه مهر ايران در حوزه بانکداري اسلامي بيان داشت: چنانچه اخذ کارمزد براي پوشش هزينه هاي عملياتي باشد و از آن به سود تعبير نشود، دريافت آن مشكلي ندارد كه اين امر در بانك قرض الحسنه مهر ايران رعايت مي شود.
در پایان با توافقات صورت گرفته تفاهنامه همکاری میان حجت الاسلام خاموشی رئيس سازمان تبليغات اسلامي و توکلي عضو هيات مديره بانک قرض الحسنه مهر ايران امضاء شد.
شایان ذکر است، حیدری رئیس اداره روابط عمومي و بازاريابي، اخوان رئيس اداره اعتبارات و بين الملل و فرجي رئيس شعبه مستقل بانک مرکزي نيز در اين جلسه حضور داشتند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :