محمد رضا بادامچی عنوان کرد: کارنامه بانک صادرات از گذشته تا به حال درایفای مسئولیتهای اجتماعی درخشان است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بانک صادرات از گذشته تا به حال ها نقش عمده ای در ایفای مسئولیتهای اجتماعی بخش های مختلف کشور داشته و سیاست های اتخاذ شده در این زمینه را به خوبی به مرحله اجرا در آورده است.
به گزارش سرزمین پویا، نماینده مردم تهران، شمیرانات، شهر ری، اسلام شهر و پردیس درمصاحبه اختصاصی با تیتربرتر بیان کرد: امروزه موسسات فعال در زمینه بانکداری سرمایه-گذاری در حقیقت به عنوان نهادهای واسطه مالی و اقتصادی عمل میکنند این موسسات به نوعی مشاور حرفه‌ای و متخصص در افزایش منابع مالی شرکت‌ها و جمع‌آوری و تبادل اطلاعات لازم برای مشتریان خود می‌باشند و از اینرو در موضوعات استراتژیک از قبیل: توسعه، جذب مشارکت، انتشار و فروش سهام، ادغام و تملک و سایر معاملات ذیربط از مراکز مهم و تخصصی مشاوره‌ای به شمار می‌روند به عبارت دیگر اگر چه بانکهای سرمایه گذاری با هدف خاص تامین سرمایه برای شرکتها ایجاد شده اند, در شرایط کنونی تقریبا همه فعالیتهای مرتبط با بازار سرمایه را انجام می دهند.
محمد رضا بادامچی ابراز کرد: بانک‌ها با در اختیار داشتن قسمت عمده‌ای از وجوه در گردش جامعه و تخصیص آن به بخش‌های مختلف اقتصادی، نقش بسیار مهمی را در هر نظام اقتصادی ایفاء می‌نمایند و در تنظیم روابط و مناسبات اقتصاد جامعه، تاثیر بسزایی دارند.
وی افزود: سازمان و ارگان‌ها با توجه به رسالت خود مسئولیت‌ها و وظایفی را در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برای خود تعریف می‌کنند و این موضوع یک فعالیت غیراقتصادی و غیرانتفاعی است که تنها برای رشد شکوفایی و ارتقا سطح کیفی جامعه پیرامون خود انجام می‌دهند.
بادامچی اظهار داشت: با توجه به رقابت سخت در صنعت بانکداری ، برقراری ارتباط خوب کاری با مشتریان این صنعت ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، شهر ری، اسلام شهر و پردیس تصریح کرد: صنعت بانکداری بر فعالیت های مسئولیت اجتماعی همچون : آموزش ، سلامتی ، بازاریابی زیست محیطی و … تمرکز دارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد:با توجه به رابطه تنگاتنگی که بین اشتغال و بیکاری با موضوعات دیگر اجتماعی و فرهنگی وجود دارد، نظام بانکی کشور در طول سال‌های برنامه سوم توسعه معادل 70 درصد منابع پس‌انداز خود را پس از کسر ذخایر قانونی و احتیاطی سپرده‌ها، به صورت وام بدون بهره و کارمزد 4% به منظور ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به متقاضیان مربوطه که توسط ادارات کل کار و امور اجتماعی به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند، اعطا نموده است که این وام با مساعی و همکاری ادارات کار و بانک‌ها در حال جذب و پرداخت می‌باشد.
بادامچی اظهار داشت : ارائه خدمات بانکی تنها یکی از کارکردهای رسانه‌های اجتماعی در صنعت بانکداری است. برقراری ارتباط دوجانبه و تعاملی بین بانک و مشتریان مزایای متعددی برای هر دو طرف دارد که فرصت‌های بسیار ارزشمندی در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهد. درواقع در بستر رسانه‌های اجتماعی ضمن اینکه تبادل اطلاعات فراهم می‌شود؛ دسترسی مشتریان به خدمات تسهیل می‌شود.
وی اشاره کرد: بانک به عنوان واسطه مالی می‌تواند نیروی انسانی و سرمایه‌های نقدی را به هم پیوند بزند و باعث حرکت جامعه شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد : بانک صادرات از گذشته نسبت به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی توجه داشته و علاوه بر مشارکت در طرح‌های بزرگ ملی در حوزه انرژی و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه، اقداماتی از قبیل ،احداث مدارس در نقاط محروم کشور، کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و مشارکت اشتغالزایی، مشاغل خانگی و کارفرمایی، اعطای تسهیلات به زائرین عتبات عالیات و کمک به سیل و آسیب زدگان را در کارنامه داشته است.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، شهر ری، اسلام شهر و پردیس گفت: بانک ها نقش عمده ای در بخش های مختلف کشور دارند و سیاست های اتخاذ شده در این موسسات نقش بسزایی را در بخش های مختلف اجتماع ایفا می کند اجرای مسئولیت های اجتماعی و رسیدگی به وظایف اجتماعی نقش مهم در ایجاد و بهبود برند سازمان ها در جامعه ایفا می کندرسیدگی به مسئولیت های اجتماعی توسط بانک ها می تواند هم در توسعه ی پایدار نقش مثبتی داشته باشد و هم بانکها را در خلق ارزش بیشتر و کسب سود و افزایش مشتری و افزایش وفاداری مشتریان و همین طور کسب اعتماد و اطمینان مشتریان یاری نماید .
محمد رضا بادامچی تصریح کرد: خوشبختانه بانک صادرات ایران نقش خود را در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی و پرداخت وامهای قرض الحسنه با اقداماتی خیرانه و خداپسندانه به قشر ضعیف جامعه به خوبی ایفا کرده و امید است سایر بانکها و نهادها نیز از بانک صادرات ایران در انجام رسالت های اجتماعی الگو برداری کنند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :