کارمزد ۱۰ هزار تومانی برای برگشت هر برگ چک

کارمزد ۱۰ هزار تومانی برای هر برگ چک برگشتی می‌تواند باعث کاهش تعداد چکهای برگشتی در بانکها و موسسات شود.
به گزارش اخبار بانک، کارمزد های جدید که توسط بانک مرکزی در طی دو ماه اخیر به بانک ها و موسسات  اعتباری ابلاغ شده است همچنان مورد اعتراض مشتریان است.
البته این کارمزدها هرچند در بسیاری از موارد مورد اعتراض بسیاری از مشتریان شده است اما در برخی دیگر از موارد می‌تواند به نفع آنها نیز باشد.
هم اکنون بر اساس آمارهای ارائه شده توسط بانک مرکزی روزانه تعداد زیادی چک در بین مردم رد و بدل می شود که بسیاری از این چک ها برگشت زده می شود.
یکی از این کارمزد هایی که ضروری به نظر می رسید، کارمزد ۱۰ هزار تومانی برگشت هر برگ چک و همچنین کارمزدی به همین مقدار برای رفع سوء اثر است.
پیش از این برای برگشتن هر برگ چک تنها ۳ هزار و ۷۰۰ تومان کارمزد از صاحب حساب اخذ می‌شد و همچنین صاحب حساب چک برگشتی می‌توانست با پرداخت مبلغ ۶۰۰۰ تومان چک خود را رفع سو اثر کند.
این کارمزد ۳۷۰۰ تومان ای بسیار ناچیز بود و دارنده حساب توجهی به این میزان هزینه نداشت و به همین دلیل چک های زیادی در بین مشتریان برگشت می شد.
اما با افزایش تقریبا ۳ برابری برای برگشت هر برگ چک دارنده حساب توجه ویژه ای به این کارمزد دارد و سعی می کند چک خود را در موعد مقرر پاس کند.
قطعا با گذشت زمان و جا افتادن این کارمزد در بین دارندگان دسته چک تعداد چک های برگشتی کمتر و کمتر می شود.
این کارمزد ۱۰ هزار تومانی مورد تاکید و مطالبه بسیاری از کارشناسان بانکی بود خوشبختانه با درایت بانک مرکزی این مهم عملیاتی شد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :