حقوق‌های نجومی به اندازه‌ کارتن خوابی مایه شرمساری است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیچ جای انقلاب این نبود کسانی که حقوق نجومی گرفتند را ذخیره نظام معرفی کنیم، لذا حقوق‌های نجومی متکاثران به اندازه‌ کارتن خوابی مستضعفان مایه شرمساری است.
به گزارش فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به مناسبت یوم الله 9 دی با حضور در جمع مردم شرق تهران و در جمع نمازگزاران مسجد علی ابن الحسین علیه السلام گفت: امروز فتنه جدید غبارآلود کردن توانایی های یک ملت است، فتنه جدید این است که می گویند «ما نمی توانیم» و
می خواهند هزینه ها را زیاد جلوه دهند و در مقابل دستاوردهای ملت را بپوشانند.جلیلی افزود: امروز دشمنان هم به قدرت ملت ایران اذعان دارند اما عده ای نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند. مثلا برخی می گویند هسته ای اصلا چه فایده ای داشت؟ اصلا چرا هسته ای شدیم؟ فتنه جدید این است که تلاش می کنند تا رفتار دشمن را توجیه کنند و آن را بپذیرند و مردم را از مقاومت بازدارند.وی ادامه داد: فتنه جدید نا امید کردن مردم از آینده ای روشن است که فقط با تفکر انقلاب اسلامی به دست می آید و اگر روزی در عرصه سیاسی عده ای برای مردم می خواستند تعیین تکلیف کنند، امروز هم همان ها دنبال این هستند تا یک عده بیشتر از بقیه حق داشته باشند، بنابراین امروز فتنه در اقتصاد یعنی تردید در توانایی های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  تاکید کرد: فتنه این است که اگر دشمن در سطح جهان اسلام هراسی و در سطح منطقه ایران هراسی می کند، عده ای نیز در داخل با کمک رسانه های بیگانه مردم را از تفکر انقلاب اسلامی و حاملان تفکر انقلابی می ترسانند و می گویند اگر اینها روی کار بیایند جنگ می شود!
وی تصریح کرد: در حالی که همین تفکر کشور را از جنگ دور کرده و چنان امنیتی ایجاد کرده که دشمن بعد 28 سال جرات نزدیک شدن به مرزهای ما را در یک منطه نا امن ندارد و این امنیتی است که ما برای آن نگران بدعهدی دشمن نیستیم و روی کاغذ انجام نشده است، بلکه واقعی و ملموس است.
جلیلی خاطرنشان کرد: فتنه این است که موضوعات فرعی به جای موضوعات اصلی بنشیند، غبارآلودکردن یعنی موضوعات اصلی با موضوعات موهوم پوشانده شود و توجه به کنسرت، جایگزین حقایق کرسنت شود و فیلترینگ جایگزین ارائه گزارش درباره میزان استفاده از فضای مجازی برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال و افزایش صادرات شود.
وی با بیان اینکه هند سالی 80 میلیارد دلار از فضای مجازی کسب درآمد می‌کند ولی سهم ما فقط 100 میلیون دلار است، یعنی تقریبا هیچ، اظهار داشت: ذات استکبار نمی تواند حقوق مردم را تحمل کند؛ استکبار سیاسی آرای مردم را وتو می‌کند و استکبار اقتصادی اموال مردم را چپاول.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی یک منظومه است. مبارزه با فقر، بدون مبارزه با فساد و تبعیض نمی‌شود و این فریاد امام علی است، همان قدر که نمی‌توان نسبت به گرسنگی مظلومان بی‌تفاوت بود، مقابل شکم‌بارگی مترفان نیز نباید ساکت بود.
جلیلی افزود: حقوق‌های نجومی متکاثران به اندازه‌ی کارتن خوابی مستضعفان مایه شرمساری است و نگاه لیبرال سرمایه‌داری که ذات آن افزایش فاصله‌ی فقیر و غنی است، نمی‌تواند حامی مظلومین و فقرا باشد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :