برقراری تجارت ترجیحی ایران با کشورهای اوراسیا تا ۳ ماه آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس تفاهمات صورت گرفته با کشورهای اوراسیا شامل روسیه، روسیه سفید، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تجارت ترجیحی آنها با ایران ۳ ماه آینده آغاز می‌شود.
به گزارش تسنیم محمدرضا نعمت‌زاده در چهارمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک اظهار کرد: با روش‌های فعلی نمی‌توان در شرایط فعلی کسب و کار در جهان کار کرد و نیاز به دانش و تئوریهای روز و مدیریت اقتصادی داریم.
وی افزود: در سالهای بعد از انقلاب و در زمان انقلاب فرهنگی در کشور نباید دانشگاه‌ها را تعطیل می‌کردیم اما از بالا اینطور صلاح دانستند که دانشگاه‌ها را تعطیل کنند و من نیز چون احساس می‌کردم که با کمبود مدیر در کشور روبرو هستیم طرح کارورزی را ایجاد کردیم و با آموزش جوانان آنها را در صنایع مختلف توزیع کردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اکنون این مدیران در بخشهای مختلف اقتصادی کشور مشغول به فعالیت هستند هرچند ما هزاران مدیر را از دست دادیم.
* سالانه 13 میلیون قطعه چک بلامحل در ایران صادر می‌شود
نعمت‌زاده با اشاره به اینکه مدیر ارشد در دنیا حق‌تعالی است تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور سالانه 12 تا 13 میلیون چک برگشتی در جمهوری اسلامی کشیده می‌شود در حالی که چک کشیده شده باید همان روز نقد و پرداخت شود.
وی افزود: یعنی ما انقدر لاابالی شده‌ایم که چکی را صادر و امضا می‌کنیم اما پشتوانه مالی لازم را ندارد که این امر به معنی از دست رفتن بزرگترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی یعنی اعتماد داست.
برقراری تجارت ترجیحی ایران با کشورهای اوراسیا تا سه ماه آینده
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید براینکه در بخش صنعت و تجارت مهمترین امر مدیریت است، گفت: براساس تفاهمات صورت گرفته با منطقه اوراسیا شامل روسیه، روسیه سفید، قزاقستان و ارمنستان تجارت ترجیحی آنها با ایران تا دو ماه آینده آغاز می‌شود و بعد به سمت تجارت آزاد با کشورهای اوراسیا خواهیم رفت.
نعمت‌زاده گفت: در مدیریت استراتژیک باید زمینه‌های مختلف اقتصادی و شرایط درون و برون از کشور را شناسایی کرد و روند گذشته آن را مشاهده کرد و اذعان داشت که ارزانترین آموزش این است که از تجارب دیگران بهره بگیریم.
وی در پایان سخنان خود گفت: قانون تجارت ایران که در سال 1311 تدوین شده است اصلاحیه‌های جزئی دارد که براساس تغییرات ایجاد شده به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :