تلاش محققان برای کاهش مرگ و میر ناشی از گرفتن عکس سلفی

محققان در تلاش برای طراحی برنامه موبایلی هستند که
می تواند شیفتگان تهیه عکس های سلفی را از مرگ حتمی در زمان تهیه سلفی های خطرناک نجات دهد.
به گزارش فارس به نقل از کامپیوترورلد، پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون می گویند با همکاری محققان موسسه فناوری اطلاعات Indraprastha در هند امیدوارند روشی موثر برای نجات جان این نوع افراد بیابند.
امروزه بسیاری از افراد در سراسر جهان با حضور در نقاط خطرناک مانند حوالی خطوط راه آهن، لبه ساختمان های بلند، دره ها و پرتگاه ها، مجاورت حیوانات وحشی و … تلاش می کنند از خود عکس های سلفی خاطره انگیزی تهیه کنند. اما نتیجه این کار در مواردی سقوط یا مرگ بوده است.حال محققان با استفاده از رایانه های مجهز به هوش مصنوعی به مطالعه موارد مرگ ناشی از تهیه عکس های سلفی در جهان پرداخته اند تا ابتدا درک مناسبی از دلایل اصلی مرگ به علت تهیه این
عکس ها پیدا کنند.
آنان با بررسی 127 مورد مرگ به این علت از مارس سال 2014 تا سپتامبر سال 2016 توانسته اند سیستمی طراحی کنند که با استفاده از موقعیت مکانی، عکس و متن در مورد اینکه فرد در زمان تهیه تصویر سلفی در موقعیت خطرناکی قرار دارد یا خیر، قضاوت می کند.مجموعه این اطلاعات در برنامه ای موبایلی گنجانده شده و این برنامه که از قابلیت خودآموزی برخوردار است، در صورتی که فرد در زمان حضور در اماکن مرتفع، نزدیک آبشارها، خطوط راه آهن و … بخواهد از خود عکس سلفی بگیرد به وی هشدار می دهد.دقت برنامه یاد شده فعلا 73 درصد است و لذا با استفاده از آن می توان با اطمینان زیادی مشخص کرد که محل مورد علاقه کاربر برای تهیه عکس های سلفی خطرناک است یا خیر.
برنامه موبایلی یاد شده که فعلا در مرحله آزمایشی است در صورت تلاش کاربر برای تهیه عکس در منطقه ای پرخطر به وی هشدار می دهد و اگر خطر خیلی جدی باشد گوشی وی را از کار می اندازد. همچنین علامت گذاری نقاط خطرناک هم از طریق این برنامه ممکن است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :