امضای یادداشت تفاهم همکاری سازمان توسعه تجارت و مرکز تجارت بین‌الملل

این تفاهم‌نامه در حاشیه برگزاری یازدهمین کنفرانس جهانی سازمان‌های توسعه تجارت (TPOs) در شهر مراکش، به امضای «مجتبی خسروتاج» قائم‌مقام وزیر صنعت و رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران و «آرانچا گونزالس» مدیر اجرایی مرکز تجارت بین‌الملل رسید.
به گزارش شاتا، این یادداشت تفاهم با هدف همکاری‌های مشترک در حوزه تدوین راهبرد ملی صادرات، مطالعه تطبیقی عملکرد و فعالیت‌های سازمان توسعه تجارت ایران با سازمان‌های مشابه در جهان، برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی کاربردی برای رایزنان بازرگانی ایران در بازارهای هدف، ظرفیت‌سازی بنگاه‌های کوچک و متوسط منتخب در حوزه تحلیل بازار و هوش تجاری و همچنین توسعه همکاری‌های مشترک اطلاع‌رسانی و آموزش تجاری منعقد شده است.
پیش‌بینی می‌شود گسترش همکاری ایران با مرکز تجارت بین‌الملل (ITC) که نهاد تخصصی سازمان ملل برای همکاری‌های فنی با کشورهای در حال توسعه جهان در زمینه گسترش تجارت به شمار می‌رود، نقش موثری در شناخت از بازارهای جهانی کالا و خدمات و بهره‌گیری از تجربیات کشورهای موفق در توسعه تجارت خارجی کشورمان ایفا کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، یازدهمین کنفرانس جهانی سازمان‌های توسعه تجارت کشورهای مختلف دنیا با حضور بیش از 150 نماینده از سراسر جهان 4 و 5 آذرماه جاری در شهر مراکش برگزار شد. در این گردهمایی مجتبی خسروتاج رییس سازمان توسعه تجارت درباره موانع و راهکارهای ورود به زنجیره ارزش جهانی کالا و خدمات سخنرانی کرد.
وی همچنین در حاشیه این مراسم دیدارهای دو جانبه‌ای نیز به منظور توسعه روابط و بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک با روسای سازمان‌های توسعه تجارت کشورهای سوئیس، اسپانیا، کانادا، استرالیا و مالزی داشت.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :