آیفون 8 سهم اپل از بازار سیستم عامل های موبایلی را افزایش می‌دهد

تازه‌ترین بررسی‌های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می‌دهد در سال 2016 حدود 85 درصد از بازار سیستم عامل گوشی‌های هوشمند در اختیار آندروید خواهد بود.
به گزارش فارس به نقل از اینکوآیرر، با این حال اپل سهم مختصر خود از این بازار را تا حدی افزایش خواهد داد و علت این امر استقبال از آیفون 8 اعلام شده است.
با این رشد 85 درصدی میزان رشد سالانه سیستم عامل اندروید 5.2 درصد خواهد بود،مهمترین عامل تداوم موفقیت اندروید عرضه گوشی های ارزان قیمت اندرویدی و افزایش استفاده از خدمات نسل چهارم تلفن همراه در کشورهای مختلف اعلام شده است.
تعداد کل گوشی های آندرویدی عرضه شده در سال 2016 بالغ بر 1.2 میلیارد مورد خواهد بود. در مقابل این عرضه گسترده اپل به سهمی 11 درصدی از بازار قناعت خواهد کرد.
این گزارش حاکی است گوگل با عرضه گوشی های پیکسل و پیکسل ایکس ال در بازارهای آمریکای شمالی و اروپای غربی تلاش دارد تا در زمینه عرضه سخت افزارهای اندرویدی نیز خودی نشان بدهد، اما این بازار هنوز به طور عمده در کنترل شرکت هایی مانند سامسونگ است. البته کارشناسان آی دی سی می گویند هنوز برای قضاوت نهایی در مورد میزان اقبال به گوشی های تولیدی گوگل نیاز به زمان داریم.
آی دی سی بر این باور است که در سال 2016 در مجموع 206 میلیون آیفون روانه بازار می شود که سهم این شرکت از بازار گوشی های هوشمند را به 14.3 درصد می رساند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :