مهوش صبرکن:خیلی از چهره‌های سینما و تلویزیون را نمی‌شناسم و استعدادی در آنها نمی‌بینم

دیباچه: مهوش صبرکن گفت:همانطور که در پزشکی، مهندسی، حسابداری و بسیاری از رشته‌های دیگر شخصی که وارد آن می‌شود باید دانش لازم را داشته باشد بازیگری نیز نیازمند این دانش است. خیلی از چهره‌هایی که در سینما و تلویزیون می‎بینم را نمی‌شناسم و استعدادی در آنها نمی‌بینم.
مهوش صبرکن بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با دیباچه اظهار داشت: امسال در دو سریال اپیزودیک ایفای نقش کرده‌ام، یکی از این سریال‌ها «چرخ فلک» است که پخش آن به پایان رسید و به تازگی در سریال «پرستاران» به کارگردانی علیرضا افخمی ایفای نقش کرده‌ام که نقشم در این سریال به پایان رسیده است.
صبرکن خاطرنشان کرد: درباره نقشی که دارم نمی‌توانم چندان صحبت کنم اما اپیزودی که در آن حضور دارم روایتگر خانواده‌ای است که دچار مشکلاتی می‌شود که این مشکلات به بیمارستان مربوط است.
این بازیگر در ادامه افزود: دلیل کم کاری‌ام در این سالها به خستگی و تولید کم آثار مربوط می‌شود. سریال‌های کمتری ساخته می‌شوند و طبیعتاً بازیگران بسیاری بیکار یا کم کار می‌شود. البته در مدت اخیر شاهد این بوده‌ایم که تولیدات در تلویزیون رونق بیشتری گرفته و آثار بهتر و بیشتری ساخته می‌شوند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه اخیراً شاهد این هستیم که آثار بیشتری نسبت به گذشته ساخته می‌شوند و حتی در مناسبت‌هایی مثل ماه محرم و رمضان آثار قابل قبول‌تر هستند در حالیکه در سال گذشته سریال‌های مطرح‌مان فقط «کیمیا» و «معمای شاه» بود. بخشی از کم کاری من در تلویزیون مربوط به این است که بسیاری از فیلمنامه‌ها نتوانستند نظر من را به خود جلب کنند.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «پس از باران» در ادامه اظهار داشت: طبیعتاً باید قشر جوان وارد عرصه بازیگری شوند. این اتفاق در گذشته به گونه‌ای رخ می‌داد که بازیگران جدید در دانشگاه‌ها یا آموزشگاه‌ها آموزش می‌دیدند ولی متأسفانه در حال حاضر اینگونه نیست و بازیگران جدیدی که وارد می‌شوند بدون سواد، دانش و حتی استعداد وارد عرصه بازیگری می‌شوند. همانطور که در پزشکی، مهندسی، حسابداری و بسیاری از رشته‌های دیگر شخصی که وارد آن می‌شود باید دانش لازم را داشته باشد بازیگری نیز نیازمند این دانش است. خیلی از چهره‌هایی که در سینما و تلویزیون می‎بینم را نمی‌شناسم و استعدادی در آنها نمی‌بینم.
صبرکن خاطرنشان کرد: ساخت سریال‌های اپیزودیک بیشتر شده و این نوع سریال‌ها یک جنبه مثبت و یک جنبه منفی دارند. در مجموعه‌های اپیزودیک اگر مخاطب از یک قسمت از مجموعه لذت نبرد دیگر مجموعه را کنار می‌گذارد اما در مجموعه‌هایی که اپیزودیک نیستند و دارای یک داستان ثابت هستند مخاطب اگر قسمتی را دوست نداشته باشد نیز آن سریال را برای شخصیت‌هایش دنبال می‌کند تا عاقبت آن‌ها برایش مشخص شوند.
وی در پایان اظهار داشت: از نظر من سازنده‌های مجموعه‌های اپیزودیک باید به این مسأله توجه کنند و جلوی خطر ریزش مخاطب را بگیرند.
گفتنی است مهوش صبرکن در مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی متعددی از جمله مجموعه‌های تلویزیونی «پنجمین خورشید»، «کهنه سوار» و «یوسف پیامبر» و فیلم‌های سینمایی «در مسیر تندباد»، «جای او دیگر خالی نیست» و «زیباتر از زندگی» ایفای نقش کرده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :