جایگاه قطعه سازان در همکاری های جدید خودرویی کجاست ؟!

یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور با توجه به نگرانی اغلب قطعه سازان از همکاری های جدید خودرویی می گوید: تا بستر لازم جهت  طراحی قالب ها و تامین ماشین آلات برای تولید قطعات فراهم نشود نمی توان به حضور قطعه سازان داخلی در قراردادهای جدید خودرویی امید داشت.
ابوالقاسم آروند در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : تصور بسیاری از قطعه سازان از همکاری های جدید خودرویی ، تولید خودروهای جدید به صورت مونتاژ است.
وی تصریح کرد : برای دستیابی به شروط اولیه در داخلی سازی خودروهای جدید باید مذاکرات و قراردادها با قطعه سازان داخلی منعقد شود که تاکنون این مساله محقق نشده است.
وی با اشاره به توانایی و تجربه قطعه سازان داخلی برای تولید قطعات جدید ، خاطر نشان کرد : توانایی قطعه سازان داخلی در حالی است که  برخی مسئولان  در جریان مذاکرات اخیر ادعا می کنند که قطعه سازان کشورمان آمادگی لازم برای دستیابی به 40 درصد داخلی سازی را در شروع تولید محصولات جدید را ندارند.
وی با اشاره به قراردادها و نشست های اخیری که در ارتباط با همکاری خودروسازان صورت گرفته ، اظهار داشت : نتایج حاصل از مذاکرات این نگرانی را در قطعه سازان بوجود آورده که نقش چندانی در همکاری های اخیر نخواهند داشت.
وی گفت : امید است بر خلاف تصورات قطعه سازان ، شاهد شرایط دیگری در همکاری های جدید با قطعه سازان داخلی باشیم.
این فعال در صنعت قطعه سازی ایران تصریح کرد : هر چند بر اوردهای حاصل از همکاری های اخیر و مواردی که در خصوص درصد اولیه داخلی سازی محصولات جدید مطرح می شود به نظر نمی رسد در ابتدای همکاری ها شرایطی برای حضور قطعه سازان داخلی وجود داشته باشد.
آروند افزود : در مذاکرات اولیه صحبت از تولید 40 درصدی ساخت داخل بود در حالی که امروز برخی خبرها حاکی از شروع با 20 درصد است که مسلما این درصدی شرایطی را برای  همکاری قطعه سازان داخلی فراهم نخواهد کرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :