افزایش رغبت روستائیان به بیمه کشاورزی و عشایر در مازندران

معاون فرماندار ویژه آمل با اشاره به ثبت‌نام ۸ هزار و ۲۵۷ آملی به‌منظور استفاده از مزایای بیمه روستائیان و عشایر گفت: رغبت روستائیان به بیمه کشاورزی و عشایر در شهرهای مرکزی مازندران افزایش یافت.
به گزارش تسنیم ازآمل، سید جعفر رسولی ‌‌در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی، کشاورزی، روستائیان و عشایر این شهرستان با بیان اینکه بخشداران باید نسبت به بیمه روستاییان و کشاورزان دهیاران را ترغیب کنند، اظهار داشت: در این زمینه می‌توان به خوبی ورود یافت همان‌گونه که یک دهیار بخش دابودشت کمتر از یک هفته توانست 300 خانوار روستایی را در سرشماری نفوس و مسکن ثبت‌نام کند.
وی با اشاره به اینکه باید بیمه و مزایای آن را با یاری‌گرفتن از کارشناسان بیمه و جهاد کشاورزی به کشاورزان و روستاییان شناساند، افزود: بسیاری از روستاییان از بیمه و نحوه آن آشنایی ندارند باید برای اطلاع‌رسانی این بیمه تلاش صورت گیرد.
رسولی با تاکید براینکه در روستا باید به هر دلیلی بهترین امکانات و تبلیغات بیمه را انجام داد، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط با دست به دست هم دادن برای بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر این شهرستان اقدام کنند. بخشداران نیز باید دهیاران را ترغیب کنند تا با نصب بنر بر سر در دفاتر دهیاری‌ها روستاییان را با این نوع بیمه آشنا شوند.
رئیس اداره تعاون روستایی آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه هم‌اکنون 10 کارگزاری در این شهرستان به فعالیت برای بیمه کردن روستاییان از سوی شرکت تعاون روستایی فعالیت دارند، افزود: سه کارگزار جدید به استان معرفی شده که یکی از این سه مورد در بخش مرکزی واقع در روستای اوجی‌آباد است که با راه‌اندازی آن بخش زیادی از روستاییان این بخش به سمت بیمه روستایی می‌آیند.
حبیب‌الله بابایی با اعلام اینکه تاکنون 8 هزار و 257 نفر از تحت پوشش بیمه روستایی، کشاورزی و عشایری قرار گرفتند، گفت: در صورت افزایش کارگزاری می‌توان به بیمه‌شدن روستاییان و کشاورزان این شهرستان امیدوار بود. پراکندگی روستاها سبب شده تا تعداد کارگزاری فعالیتی نداشته باشند و افزایش این کارگزارها بر افزایش آمار بیمه در آمل تاثیرگذار است.
وی با اشاره به فعالیت دهیاران بر تلاش بیمه روستائیان را در این شهرستان پایین دانست و مطرح کرد: تاکنون در این زمینه عملکرد دهیاران مطلوب نبوده و باید با نظارت خدمات کشاورزی و بخشداران تلاش آن‌ها بیشتر شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :