فولاد هرمزگان پتانسیل تبدیل شدن به قطب فولاد کشور را دارد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در کمیته راهبری فولاد هرمزگان ضمن تاکید بر تعامل و همکاری هرچه بیشتر فولاد هرمزگان با فولاد مبارکه گفت: در راستای انتقال دانش و تجربه تلاش شود تا از ظرفیت  فولاد مبارکه در پیشبرد اهداف و تبادل دانش بیش از پیش استفاده شود .
بهرام سبحانی، ضمن تاکید بر لزوم حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان از شرکت های زیرمجموعه بیان داشت: شرکت فولاد هرمزگان در بهترین منطقه کشور به جهت تولید فولاد قرار دارد که مهمترین اولویت فولاد هرمزگان جهت افزایش سودآوری، کاهش بهای تمام شده تولید است.
وی با تبریک دستیابی به رکوردهای متوالی تولید در شرکت فولاد هرمزگان گفت: باید تلاش شود این رکوردها ضمن تثبیت تداوم داشته باشدکه هرچه تولید بیشتر شود قیمت تمام شده کاهش یافته و سبب می شود از حاشیه زیان خارج شویم و قیمت تمام شده به قیمت فروش نزدیکتر گردد.
وی اظهار داشت: به منظور کاهش بهای تمام شده تولید، رعایت چند اصل ضروری است هرچند که در بحث کاهش هزینه های تولید اقدامات خوبی صورت گرفته است ولی هنوز جای کار دارد که باید هزینه ها را آنالیز کرد و هدف گذاری نمود که به استاندارد ها نزدیکتر شویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در مقوله خرید هم قیمت مطرح است و هم کیفیت که خرید نادرست تبعات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت، از آنجایی که مهمترین خرید شرکت های تولیدکننده محصولات فولادی، گندله است که با توجه به تفاوت قیمتی محسوس گندله داخلی و وارداتی و مزیت امکان خرید اعتباری از تولیدکنندگان داخلی، تعامل با تولیدکنندگان داخلی گندله ضرورت بیشتری خواهد داشت.
وی ادامه داد: خرید خارجی تنها در شرایطی توجیه پذیر است که خرید داخلی مقرون به صرفه نباشد، علاوه بر قیمت، کیفیت نیز در زمان خرید باید لحاظ گردد که کیفیت محصولات تولیدی نشان داده است مواد اولیه داخلی از کیفیت مطلوبتر و بالاتری برخوردار است.
سبحانی تاکید کرد: علاوه بر موارد مطروحه، دپوی مکفی مواد اولیه جهت ممانعت از توقف خطوط تولید، رعایت آیین نامه مقررات داخلی شرکت در تمامی زمینه ها، بکارگیری و تقویت پتانسیل های موجود در منطقه، تلاش در جذب و جلب رضایت مشتری و تولید با حداکثر ظرفیت از نکاتی است که علاوه بر رشد سودآوری موفقیت شرکت  را به دنبال دارد که می بایست نسبت به آن اهتمام و توجه ویژ ه ای شود.
مدیرعامل فولاد مبارکه اذعان داشت: هماهنگی بین واحدهای  مجموعه فولادهرمزگان و مبارکه خرید و فروش متمرکز، از راهکارهای کاهش بهای تمام شده است ،از آنجایی که دنیا به سمت برندیگ در حرکت است، تولید با برند مشترک در عین حفظ استقلال مالی واحدهای تولیدی و انعطاف پذیری در فروش اعتباری به شرط دریافت تضامین و وثایق کافی منجر به موفقیت روزافزون فروش
خواهد شد.
وی در خصوص مباحث مالی نیز گفت: وام های سررسید شده  با نرخ بهره بیش از 20 درصد ضمن اینکه باید به سرعت  تسویه گردد، جایگزینی تسهیلات ارزان قیمت تر، با هدف کاهش هزینه های مالی و شفافیت صورت های مالی، مورد تاکید است.
شایان ذکر است در کمیته راهبری فولاد هرمزگان که با حضور سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه، هراتیان مدیرعامل فولادهرمزگان و نادری رئیس هیئت مدیره جدید فولادهرمزگان و همچنین جمعی از معاونین و مدیران دو شرکت برگزار شد در جريان این نشست علاوه برارائه گزارش توسط واحدهای ایمنی، بهره برداری، واحد خرید و واحد مالی، مشکلات و چالش ها مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در خصوص رفع مشکلات و موانع پیش رو  و پیشبرد هرچه بیشتر و سریعتر اهداف و مدیریت کاهش هزینه ها تبادل نظر صورت پذیرفت و رهنمودهای مدیرعامل فولاد مبارکه سبحانی در این خصوص به سمع
حضار رسید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :