صیانت از جان مردم یکی از وظایف اصلی سازمان صنایع کوچک

معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت  در روز ايمني و آتش نشاني  و اولين گردهمایی مدیران HSEE  شهرک های صنعتی کشور كه از ٤٢ بنگاه توليدي برتر در زمينه بهداشت ،ايمني،محيط زيست وانرژي ) (تقدير شد، اعلام كرد: صیانت از جان مردم و سرمایه های مادی واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي یکی از وظایف اصلی  سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي است.
به گزارش خبرنگار ما، مهندس علي يزداني در این مراسم ضمن گرامیداشت «روز آتش نشاني و ايمني» و ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: امسال بیش از 150 هزار نفر در سطح بنگاه های تولیدی کشور آموزش خواهند ديد كه یکی از محورهاي اصلي در  آموزش صنعتگران ترويج آموزه هاي  بهداشت ،ايمني،محيط زيست وانرژي در جهت صيانت از شاغلان و سرمايه هاي ملي است.
مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهركهاي صنعتي ایران با اشاره به تاكيد دولت تدبير و اميد بر اهمیت رعایت ایمنی در صنایع کشور گفت: در سفر اخیر خود به استان قزوين   به همراه ريیس جمهور یکی از موافقت نامه هایی که با حضور ايشان در اين استان به تصویب رسيده ، معطوف به بحث ایمنی بود.
معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت  خاطر نشان كرد: به منظور ايجاد چهارچوب مديريتي نظام مند و پاسخگو، ساختار HSEE در سازمان و شركت هاي تابعه ايجاد شده است كه در آن مدير مربوطه  به طور مستقیم زیر نظر مدیرعامل فعاليت نمايد.
مهندس یزدانی گفت: مدیر HSEE  در زمان حضور در محل کار خود صدها وظیفه و ماموریت را بر عهده می گیرد و اینطور نیست که انتصاب مدیران HSEE  از سوی سازمان صنایع کوچک صرفا یک ابلاغ باشد. معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت افزود: مدیر HSEE  از ورودی شهرک صنعتی گرفته تا مجموعه واحد های تولید را باید مورد توجه قرار دهد و شرکت های خدماتی نيز در این زمینه مسئولیت دارند. وی افزود: حفظ سلامتی کارگران و متخصصان یکی از ماموریت های شرکت های خدماتی ، مدیران شهرک ها  و صاحبان صنايع است. معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن بيان آمار حوادث رخ داده در شهركها و نواحي صنعتي، اضعار نمود  بیشترین حادثه رخ داده در بنگاه های تولیدی کشور حریق بوده
است،

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :