پردیس های خانواده محور با رویکرد تفریحی گامی در جهت تقویت بنیان خانواده است

عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: قرار است در طی چند سال به صورت پهنه بندی چهار پردیس فرهنگی، تقریحی خانواده محور در سطح شهر ایجاد کنیم و پردیس های خانواده محور با رویکرد تفریحی گامی در جهت تقویت بنیان خانواده است.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، ندا واشیانی پور با بیان اینکه خانواده از ابتدای تاریخ تاکنون در بین تمام جوامع بشری به عنوان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی، زیربنای جوامع و منشأ فرهنگ‌ها، تمدن‌ها و تاریخ بشر بوده است، اظهار کرد: پرداختن به این بنای مقدس و بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌اش، همیشه سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه فناوری اطلاعات و انقلاب اینترنتی و رایانه ای در چند سال اخیر تغییرات وسیع و سریع در جنبه های مختلف زندگی پدید آورده است، ادامه داد: شاید اختراعات و ابداعات پنج سال اخیر در زمینه فناوری اطلاعات از تمام اختراعات و ابداعات 100 سال گذشته بیشتر باشد. واشیانی پور تاکید کرد: این فناوری همچنین به عنوان ابزار توانمند سازی سبب شده است که یک فرصت استثنایی تاریخی برای جبران عقب ماندگی های عصر صنعت و یک جهش در ورود به عصر فرا صنعتی برای کشورهای در حال توسعه نظیر ایران فراهم شود، اما این ابزار متاسفانه سبب شده که افراد و اعضای خانواده در عین حال که در کنار هم هستند اما هرکدام به تنهایی سرگرم تفریح یا کسب اطلاعات از محیط های مجازی و اینترنت شوند. وی با بیان اینکه این امر موجبات کاهش قابل توجه تعاملات بین اعضای خانواده شده و سرگرم بودن به اینترنت و تفریح با دوستان مجازی جای گفت و گو، تعامل، درک متقابل و تبادل نظر در بین بسیاری از خانواده ها را گرفته است، افزود: یکی از نیازهای عمده خانواده های امروزی  دسترسی آسان به تفریحات سالم خانوادگی است. عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پس از انجام کار در زمان های طولانی در طول هفته و تحمل سرعت بالای زندگی و استرس های مربوط به زندگی شهرنشینی افراد نياز دارند تا زمانی را صرف تفريح کند. واشیانی پور ادامه داد: با توجه به این موضوع جهت رفع نیاز خانواده های اصفهانی و تقویت تعاملات و ارتباطات اعضای خانواده و گذران اوقات فراغت مفرح و پرنشاط آنها در یک فضای سالم، پردیس های خانواده محور طراحی شد.
وی با تاکید بر اینکه پردیس های خانواده محور با رویکرد تفریحی گامی در جهت تقویت بنیان خانواده است، تصریح کرد: قرار است در طی چند سال به صورت پهنه بندی چهار پردیس فرهنگی، تقریحی خانواده محور در سطح شهر ایجاد کنیم که این پردیس ها به لحاظ برنامه ای و محتوایی و عملکردی با رویکرد خانوادگی با دیگر اماکن تفریحی متفاوت خواهند بود. عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: اولین پردیس خانواده محور در منطقه ۱۲ در زمینی به وسعت 40هزار متر مربع ایجاد خواهد شد که امیدواریم مورد اقبال عمومی خانواده ها قرار گیرد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :