از سرمایه گذاران در بخش گردشگری حمایت می کنیم

فرماندار ساوجبلاغ از تلاش مدیریت میراث فرهنگی شهرستان قدردانی کرد و گفت که کارهای ارزشمندی در بخش میراث فرهنگی و گردشگری در ساوجبلاغ صورت گرفته اما به لحاظ تاریخی بودن این شهرستان و قابلیت گردشگری توقع و انتظار حمایت بیشتر از استان در این مقوله مورد نظر است.
ابوالقاسم پالیزگیر با قدردانی از دیپلماسی قوی دولت تدبیر و امید و کار قوی حقوقی در عودت آثار گنج تپه ساوجبلاغ خواستار استقرار موزه ای از آثار تاریخی این شهرستان شد.
فرماندار افزود: این موفقیت ها، مرهون تلاش های دولت تدبیر و امید، سیاستگذاری ها در سازمان میراث فرهنگی و همکاری سایر دستگاه ها است.
فرماندار ساوجبلاغ تصریح کرد: گردشگری، حوزه ای است که با لغو تحریم های ناعادلانه ، بیشترین تاثیرات مثبت را به خود دید، این در حالی است که با روی کار آمدن دولت یازدهم و رویکرد خوب و مثبت دولت در تعامل گسترده با کشورهای دنیا با حفظ منافع ملی و استفاده از ظرفیت های کشورهای دیگر، شاهد روند رو به رشد گردشگران ورودی به ایران بوده ایم.
پالیزگیر افزود: توسعه صنعت در استان با مشکلات زیادی همراه است و از همه مهم تر چالش های محیط زیستی و کمبود آب را نیز با خود همراه دارد، اما صنعت گردشگری این مشکلات را ندارد تنها همت می خواهد و ما نیز از سرمایه گذاران در این بخش حمایت می کنیم. فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به توجه رئیس جمهوری به بخش گردشگری، افزود: ما در کشور از رشد چشمگیری در این حوزه برخوردار بودیم. وی ساوجبلاغ را در بحث گردشگری نگین استان البرز برشمرد که با بیش از 130اثر تاریخی، 28 بقعه متبرکه و 12 روستای هدف گردشگری می تواند سرمایه بزرگی در این بخش باشد.
وی افزود: کاروانسرای ینگی امام و درکنارش امامزاده هادی (ع)دو مجموعه گردشگری مذهبی و تاریخی در کنار هم باید احیا شود. وی از شهردار و شورای شهر هشتگرد خواست که تعامل بیشتری درخصوص مالکیت مجموعه ینگی امام با میراث فرهنگی داشته باشند تا برای مرمت آن تعیین تکلیف
شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :