صنعت و معدن

قطعه پایانی راه آهن سریع السیر تهران _ قم _ اصفهان آغاز شد
علی نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان عملیات اجرایی قطعه پایانی راه آهن سریع السیر تهران_قم_اصفهان آغاز شد.وی ضمن بیان این كه پروژه یاد شده نماد جدیدی در صنعت حمل و نقل كشور محسوب میشود افزود: قرار داد پروژه به صورت DB&Fاست و شركت CRECكه طرف قرارداد است مسئولیت طراحی ساخت و تامین پروژه را برعهده دارد . این قرارداد در اوایل سال منعقد شده و اعتبار اسنادی آن از طریق بانك صنعت و معدن و بانك CBC گشایش یافته است.
نورزاد تصریح كرد: مسیر راه آهن سریع السیر تهران_قم_اصفهان به دلیل تسریع در زمان سفر به شهرهای تهران،قم،اصفهان و نیز بهره مندی و سهولت تردد مسافران فرودگاه بین المللی امام(ره) به شهرهای اصفهان و تهران از اهمیت بسیاری برخوردار است.
شرکت صنایع پالایشی تکین پترولیوم آذربایجان افتتاح شد
شركت صنایع پالایشی تكین پترولیوم آذربایجان با استفاده از تسهیلات بانك صنعت و معدن مراحل اجرایی خود را پشت سرگذاشته و به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانك صنعت و معدن این شركت كه ٢٢میلیارد و ٥٠٠میلیون ریال تسهیلات از بانك یاد شده دریافت كرده برای ٢٣ نفر اشتغال مستقیم ایجاد كرده است.
موضوع افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد
حسن نژاد عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بانك صنعت و معدن نقش قابل ملاحظه ای در تامین مالی طرح های كوچك و متوسط صنعتی و در نتیجه ایجاد اشتغال در مناطق كمتر توسعه یافته كشور دارد.وی گفت : تصریح كرد یكی از مهم ترین روش های ایجاد اشتغال ، بسط توسعه صنعتی و فعال سازی فضای كسب و كار در كشور تقویت صنایع كوچك و متوسط است و بانك صنعت و معدن با اشراف به این موضوع تغییرات ساختاری مناسبی را در سیستم مدیریتی خود ایجاد كرده كه موجب تمركز خدمت رسانی به این بخش از صنایع شده است.
حسن نژاد با بیان این كه افزایش سرمایه بانك های توسعه ای باید مورد توجه دولت و مجلس باشد تصریح كرد:تنها در سال جاری طرح های كوچك و متوسط صنعتی در سراسر كشور با تسهیلات این بانك افتتاح شده و تولید خود را آغاز كرده اند كه این موضوع بیانگر نقش فعال بانك صنعت و معدن در حمایت از صنایع یادشده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :