«احمدی نژاد» به شهرداری باز می گردد

اصلاح طلبان وجریان های حامی دولت باید در این مدت زمان باقی مانده تا انتخابات سال 96 عزم خودرا جزم کرده تا نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری موفق شوند بلکه شوراهای شهر و شهرداری ها را نیز از دست
جریان های محافظه کار که هم فکران افرادی مانند احمدی نژاد هستند، دور کنند.
به گزارش شمال نیوز، فعالیت جریان ها در ایران به دلیل نداشتن برنامه و توسعه سیاسی مناسب با پیچیدگی خاصی روبرو بوده و نمی توان حدس زد که آنها در آینده خود دست به چه اقدامی خواهند زد.در همین اواخر همه شاهد بودیم احمدی نژاد سفرهای استانی را شروع کرده و در این مسیر مدعی بود که این فعالیت ها انتخاباتی نیست ولی اندکی بعد خبر از رخصت گرفتن او برای ورود به عرصه انتخابات به گوش رسید! این اقدام احمدی نژاد را غافل گیرکردن، هوشمندی یا هر اسم دیگری که بگذاریم، ناشی از همان بی برنامه بودن است که نتیجه آن منجر به آشفتگی اذهان در ماه های منتهی به انتخابات می شود. متاثر از این اتفاق برخی چهره ها و گروه ها نیز که تا قبل از حذف احمدی نژاد از عرصه، مدعی حمایت از روحانی بودند به محض آنکه خیال شان از حضور احمدی نژاد در میدان راحت شد، مواضعشان را عوض کرده و به سمتی دیگر حرکت کردند. بدون شک این موضوع نیز از بی برنامه گی سیاسی است که به مصلحت نظام و مردم نیست.تمام این فعالیت ها برای رسیدن به قدرت است و چهره ها و جریان های مختلف سعی می کنند تا در میدان مبارزه از طرف مقابل خود شکست نخورند. حال امروز که احمدی نژاد به رقابت روحانی در بهار 96 نمی رود به نظر می رسد بدون برنامه نخواهند ماند و پتانسیل خود را خرج عرصه ای دیگر خواهد کرد. در میان نهادهای حاکمیتی، احمدی نژاد که غیر از مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه دیگری در کشور ندارد و از نهادهای دموراتیک ایران نیز مجلس و شورای شهر هستند که در این بازه وی شاید بتواند به آنها فکر کند. بدون شک احمدی نژاد میلی به بهارستان نداشته و تحمل صبری که تا چند سال آینده نیز در انتظار بنشیند را در او نمی توان مشاهده کرد.
گزینه روی میز برای احمدی نژاد
بنابراین بهترین گزینه برای احمدی نژاد بازگشت به مدیریت شهری و در دست گرفتن شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، مشهد یا اصفهان است. احمدی نژاد همانطور که از مدیریت شهری به ریاست جمهوری دست پیدا کرد، با توجه به نامه ای که در پاسخ به توصیه مقام معظم رهبری ارایه داد و نوشت که این دوره وارد عرصه نمی شود(یعنی در دوره های بعدی احتمال حضورم هست!) شاید در ذهن دارد تا با دور خیزی توسط شورای شهر یاشهرداری، به پاستور 1400 فکر کند.
بازگشت به منبع قدرت شهری
حضور احمدی نژاد در عرصه رقابت برای مدیریت شهری را می توان بازگشت به سال های قبل از 84 دانست. سال هایی که وی با شعارها و وعده های خاص خود به اقشار مختلف به سمتی رفت که سال 84 شهرداری گمنام در پایتخت به رییس جمهوری پرحاشیه و سر وصدای در ایران تبدیل شود. احمدی نژاد در صورت ورود به عرصه مدیریت شهری با پشتیبانی برخی یاران سابق خود مواجه خواهد شد. آنهایی که این روزها و بعد از حذف احمدی نژاد از میدان رقابت برای ریاست جمهوری دوازدهم، نا امید شده و مسیر خود را به سوی شوراهای شهر تغییر داده اند.
دوقطبی به وسیله مدیریت شهری
اما حضور وی در همان عرصه نیز شاید به صلاح کشور نباشد. چرا که آن میدان نیز دارای لایه های قدرتی است که به خوبی می تواند از دولت انتقاد کند. این روند را امروزه می توان در روابط میان قالیباف و روحانی نیز به خوبی مشاهده کرد. زمانی که دولت بودجه لازم را برای مدیریت شهری در اختیار شهرداری ها قرار نمی دهد، مسئولان شهری نیز با کم گذاشتن خدمات در راهی پیش می روند که صدای اعتراض مردم به گوش دولتمردان برسد و هنگامی که این اتفاق رخ داد، بلندگوهای شهری انگشت اتهام را به سمت رییس دولت گرفته و او را متهم می کنند. این یعنی همان دوقطبی که سبب زیر سوال بردن اقدامات دستگاه های اجرایی شده و تنها قشری که میان جدال مسئولان نابود می شوند، فقط مردم هستند.
اهمیت شهرها هم تراز ریاست جمهوری
بنابراین اصلاح طلبان وجریان های حامی دولت باید در این مدت زمان باقی مانده تا انتخابات سال 96 عزم خود را جزم کرده تا نه تنها در انتخابات ریاست جمهوری موفق شوند بلکه شوراهای شهر و شهرداری ها را نیز از دست جریان های محافظه کار که هم فکران افرادی مانند احمدی نژاد هستند، دور کنند./ نامه

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :