ضرورت کاهش ریسک‌ در هنگام ورود شرکت‌های جدید به بورس

عرضه‌های اولیه به نخستین فروش سهام یک شرکت در بورس یا فرابورس اطلاق می شود که معمولا با استقبال سهامداران مواجه می شود، زیرا سودآوری قابل توجهی را در روزهای اولیه عرضه، نصیب خریداران می کند.
به گزارش سنا، معاون ناشران و اعضای شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص‌ عرضه‌ اولیه شرکت‌های جدید در بورس اظهار داشت: برای شرکت‌های جدید آماده سازی‌هایی داشتیم و در پرونده هایی که در دست داشتیم وضعیت خوبی را پشت سر گذاشتیم .وی افزود: هر چند آماده‌سازی شرکت‌های بزرگ برای ورود به بورس زمان زیادی می‌برد اما ما سعی‌ کردیم با حساسیت بیشتری این موضوع را پیگیری کنیم تا ریسک تازه‌ای به بازار وارد نشود.
حسینی‌مقدم افزود: ما باید اطمینان داشته باشیم در صورتی که شرکتی جدید در بورس عرضه می‌شود ریسک جدیدی را به سهام‌داران وارد نکنیم .
معاون ناشران و اعضای بورس تهران خاطر نشان کرد: ما برای شهریور ماه شرکت آسان پرداخت را در بورس عرضه خواهیم کرد که در حوزه پرداخت‌های الکترونیک فعالیت دارد و بسیاری از مردم مشتری آن هستند و با خدمات آن در ارتباطند.
وی ادامه داد: وضعیت این شرکت به گونه‌ای است که مطمئنا با استقبال همراه خواهد شد.عرضه‌های اولیه به نخستین فروش سهام یک شرکت در بورس و یا فرابورس اطلاق می‌شود که معمولا با استقبال سهامداران مواجه می شود، زیرا سودآوری قابل توجهی را در روزهای اولیه عرضه، نصیب خریداران می‌کند.
همچنین عرضه های اولیه به دلیل جذب سرمایه های جدید، می تواند سبب افزایش حجم معاملات تالار بورس شده و بازار سهام را رونق ببخشد

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :