غدیر، اساسی‌ترین برنامه پیامبر(ص) برای دوام و عزت اسلام است

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه غدير اساسي‌ترين برنامه پيامبر اسلام(ص) براي دوام و عزت و شكوه اسلام است، گفت: غدیر تنها یک روز نیست، بلکه غدیر کلید خوردن تاریخی به وسعت جهان و به عمق بشریت و انسانیت است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تبریک عید غدیر خم، اظهار کرد: از منظر آیات و روایات جایگاه و اهمیت عید غدیر به گونه ای توصیف شده است که تحلیل معنایی آن گستره دین شناسی, پیامبرشناسی, دشمن شناسی, سنت شناسی, امام شناسی و امت شناسی را دربر می گیرد.
وی افزود: از منظر آیات و روایات، جایگاه و اهمیت عید غدیر به گونه‌ای توصیف شده که تحلیل معنایی آن گستره دین‌شناسی، پیامبرشناسی، دشمن شناسی، سنت شناسی، امام شناسی و امت شناسی را در بر می گیرد.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه در طول تاریخ همیشه زورمداران به دنبال جدایی دین از سیاست بودند و دین را فقط در معابد و مساجد می‌دیدند و سیاست را مخصوص خود می‌دانستند، افزود: غدیر به این طرز تفکر باطل و منحط پایان داد و پیامبر خدا(ص) به دستور حضرت حق مأمور شد با انتخاب حضرت علی(ع) و معرفی آن به مردم خط بطلانی بر تفکر پوسیده و منحط جدایی دین از سیاست بکشد.
امینی‌زاده تاکید کرد: غدیر نشان داد دین و سیاست از حکومت جدا نیستند و فلسفه وجودی دین برای ایجاد حکومت و اجرای سیاست الهی است.
وی با تاکید بر اینکه غدير اساسي‌ترين برنامه پيامبر اسلام(ص) براي دوام و عزت و شكوه اسلام است، گفت: غدیر تنها یک روز نیست، بلکه غدیر کلید خوردن تاریخی به وسعت جهان و به عمق بشریت و انسانیت است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پاسداشت اعیاد یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های شهرداری بندرعباس است، اظهار کرد: برگزاری جشن‌های محله‌ای و محوری، برپایی ایستگاه‌‌های صلواتی، تبلیغات محیطی، نورافشانی، چراغانی معابر، کمک به برپایی مراسمات و غیره جزو برنامه‌های شهرداری بندرعباس در اعیاد بزرگ است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :