امسال، سال پیروزی بر داعش است

نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر اینکه این کشور امسال نینوا را از چنگ داعش آزاد خواهد کرد، خواهان همکاری جدی برای خشکاندن منابع درآمدی داعش شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: یک سال پیش مناطق زیادی از عراق به دست داعش اشغال شده بود اما امروز ما اعلام می‌کنیم که عراق با وحدت عراقی‌ها آزاد خواهد شد. ما این روزها تلاش می‌کنیم تا امسال استان نینوا را به طور کامل آزاد کنیم.
العبادی گفت: نیروهای ما امروز توانستند ظرف 48 ساعت الشرقاط را آزاد کنند. ما برنامه کاملی را برای بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده تنظیم کرده‌ایم.
وی گفت: با نزدیک شدن به عملیات آزادسازی استان نینوا انتظار می‌رود شاهد آواره شدن تعداد زیادی از عراقی‌ها باشیم. ما از جامعه جهانی می‌خواهیم حمایت بیشتری از آوارگان عراقی به عمل آورد.
العبادی حمایت ائتلاف ضد داعش و کمک بانک بین المللی و صندوق بین المللی پول به عراق را ستود.نخست وزیر عراق در سخنرانی خود گفت: حضور نیروهای ترکیه در عراق مانع آزادسازی شهر موصل می‌شود. ما از جامعه جهانی می‌خواهیم ترکیه را به خارج کردن نیروهایش از عراق ترغیب کند.العبادی از کشورهای جهان خواست به قطعنامه‌های شورای امنیت از طریق حمایت نکردن از گروه‌های تروریستی پایبند باشند.
وی بر لزوم پایبندی به نجات آثار باستانی و میراث فرهنگی در عراق تأکید کرد و خواهان همکاری جدی برای خشکاندن منابع درآمدی داعش شد.
العبادی نسبت به گسترش خطر تروریسم در تمامی کشورهای جهان هشدار داد و بر لزوم مقابله با افراطی‌گری تأکید کرد.
العبادی گفت: عراق به روز قریب الوقوعی چشم دوخته که در آن این کشور و منطقه از دست داعش رها شوند. فتوای جهاد کفائی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان انگیزه و مشوقی برای محافظت از عراق در برابر داعش شد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :