ذرت دامی گران شد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از افزایش ۴۰ درصدی قیمت ذرت در بازار خبر داد و گفت: نرخ این محصول در حال حاضر در بندر به ۱۰۰۰ تومان رسیده است.
ناصر نبی‌پور در گفتگو با مهر با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ درب مرغ‌داری حدود ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده و به ۳ هزار و ۵۰ تا ۳ هزار و ۶۰ تومان رسیده است، اظهارداشت: متاسفانه حدود ۲۰ روز است که قیمت برخی نهاده‌ها از جمله ذرت در بازار گران شده است.وی با اشاره به اینکه نرخ هرکیلوگرم ذرت حدود ۴۰ درصد گران شده است، افزود: قیمت جهانی ذرت حدود ۳ روز افزایش پیدا کرد که به تبع آن هم نرخ این نهاده در داخل کشور بالا رفت. ‌‌ رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران اضافه کرد: با وجود آنکه نرخ جهانی ذرت پس از ۳ روز افت کرد و حتی به کمتر از قیمت قبلی آن رسید؛ در بازار داخلی ما اتفاقی نیفتاد و نرخ‌ها همچنان گران ماند.
نبی‌پور قیمت هرکیلوگرم ذرت را در بندر ۱۰۰۰ تومان اعلام کرد و ادامه داد: پیش از این نرخ این محصول حدود ۷۰۰ تومان بود.وی درباره آخرین وضعیت صادرات نیز اظهارداشت: در حال حاضر صادرات به دو کشور عراق و افغانستان در حال انجام است و روزانه ۳۰۰ تن تخم مرغ به این کشورها ارسال می‌شود.  رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا شرایط پیش آمده برای کشور ترکیه بر روی صادرات ما تاثیرگذار خواهد بود؟ اظهارداشت: فعلا که اتفاقی در این زمینه رخ نداده است. نبی‌پور با بیان اینکه ممکن است چند روزی این موضوع بر صادرات تخم مرغ از کشور ما تاثیرگذار باشد، افزود: سال گذشته در پی شیوع آنفلوانزا در ترکیه، برخی روزها میزان صادرات تخم مرغ از کشور ما روزانه به ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن نیز رسید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :