همکاری مشترک ایران و چین برای ایجاد بزرگترین بازار تخصصی ساختمان

با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت BCEG چین، بزرگترین بازار تخصصی ساختمانی کشورمان در شرق تهران ساخته می شود.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمود اسلامیان، در آیین امضای تفاهم نامه هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت BCEG چین، اظهار داشت: در شرایطی که خاورمیانه با جنگ و ناامنی روبرو است، ایران کشوری امن برای سرمایه گذاران خارجی است و این امنیت مردم نهاد، به دلیل وجود حکومت دموکراتیک است.
اسلامیان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه هلدینگ ساختمانی صندوق بازنشستگی کشوری با طرف چینی، تصریح کرد: وجود امنیت، بازار بزرگ، دسترسی به بازارهای بزرگ جهانی، مالیات پایین و هزینه اندک تولید نسبت به برخی کشورهای منطقه، ایران را به کشوری مناسب و جذاب برای سرمایه گذاری های خارجی تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری، یک مجموعه بزرگ اقتصادی محسوب می شود، افزود: این صندوق در حوزه های متعدد و مختلفی چون نفت، پتروشیمی، گاز، حمل و نقل دریایی مثل شرکت ملی نفتکش و حمل و نقل هوایی مثل شرکت آسمان، صنایع غذایی و دارویی، حوزه های مالی و گردشگری فعال است و یکی از حوزه های مهم آن فعالیت های ساختمانی است که در هلدینگ ترازپی ریز پیگیری می شود.
وی ساخت بزرگترین بازار تخصصی ساختمانی در شرق تهران را برای اولین بار در کشور، اتفاق مهم و اثرگذار دانست و تصریح کرد: همکاری مشترک ایران و چین در ساخت این بازار بزرگ، نتایج خوبی به همراه خواهد داشت. صندوق بازنشستگی کشوری نیز تلاش می کند تا تمام ظرفیت های خود را برای کمک به ایجاد این بازار به کار گیرد. از سوی دیگر، ارتباط مدیریت صندوق با شهردار جدید تهران، فرصت خوبی برای ایجاد این بازار ساختمانی بوجود می آورد.
در این نشست، امیرحسین کریمی، مدیرعامل هلدینگ عمران و ساختمان وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: قرار است ساخت بزرگترین بازار تخصصی یا هایپرمارکت ساختمانی ایران، به دلیل جذاب بودن حوزه ساختمان و همچنین سهولت دسترسی و مراجعات متخصصین این حوزه، در منطقه حکیمیه تهران در زمینی به مساحت ۹۰ هزار مترمربع در مدت سه سال اجرایی شود.
کریمی، اجرای این پروژه را همراه با مطالعات دقیق کارشناسی و انجام مراحل تهیه طرح مطالعاتی، امکان سنجی و طرح توجیهی، عنوان کرد و افزود: ساخت بازار تخصصی ساختمان نقطه آغازی برای ایجاد سایر بازارهای تخصصی در کشور است.
وی با بیان اینکه سیاست هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری، سرمایه گذاری و اجرای پروژه های بزرگ با درآمد پایدار و ارزش آفرینی بالا است، ابراز امیدواری کرد: پروژه مشترک ایران و چین، ضمن سودآوری برای صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان تحت پوشش آن، بتواند به نظام توزیع در حوزه ساختمان و جذاب شدن آن کمک کرده و سبب استانداردسازی و استفاده درست از ظرفیت های موجود در این بخش باشد.
امضای تفاهم نامه هلدینگ عمران و ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت BCEG چین به صورت ۸۵ درصد فاینانس و ۱۵ درصد منابع صندوق بازنشستگی کشوری با سرمایه گذاری حدود ۲۵۰ میلیون دلار از سوی چین، امروز (سه شنبه) در محل ساختمان این صندوق با حضور مدیرعامل، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیران صندوق و همچنین مدیرعامل منطقه ایران شرکت BCEG به امضا رسید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :