ر ایران صورت گرفت؛ پرداخت ۱۳۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه، در طرح ضربتی ازدواج جوانان

در اجرای دستورالعمل بانک مرکزی و طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ، شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور از اول مرداد نسبت به پرداخت این تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط اقدام، و طی چهار روز ابتدایی ماه قریب به ۱۳۰۰ فقره تسهیلات ده میلیون تومانی پرداخت نموده است.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مناسبت دهه کرامت آغاز و طی مرداد و شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. در این طرح، بانک قرض الحسنه مهر ایران خود را موظف می داند با در نظر گرفتن اولویت استان های محروم و کمتر برخوردار و افرادی که از قبل در نوبت دریافت این تسهیلات بوده اند نسبت به اعطای وام قرض الحسنه ازدواج طبق دستورالعمل جدید اقدام کند.
به طور متوسط بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر در ماه به سامانه ازدواج بانک مرکزی مراجعه نموده و ثبت نام می‌کنند و بانک‌ها نیز اهتمام و تلاش لازم برای پرداخت این نوع تسهیلات را معمول می نمایند؛ با این حال هم اینک نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند که امیدواریم با اجرای این طرح صف دریافت کنندگان وام به زیر ۵۰ هزار نفر کاهش یابد.
بانک قرض الحسنه مهر ایران با اجرایی نمودن طرح ضربتی ازدواج جوانان، از اول مرداد ماه سال جاری و در مدت چهار روز ابتدایی ماه نزدیک به تعداد ۱۳۰۰ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت نموده است.
شایان ذکر است، این بانک طی چهارسال اخیر، در راستای مسئولیت اجتماعی خود و در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید با هدف تحکیم بنیان خانواده، ترویج و سهولت اجرای سنت حسنه ازدواج و افزایش امید به زندگی در کشور بالغ بر ۸ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۲۱۵ هزار زوج واجد شرایط پرداخت کرده و انتظار میرود با اجرای این طرح، تعداد افراد منتظر در صف دریافت تسهیلات به شکل چشمگیری کاهش یابد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :